fbpx

Який рівень SPF вибрати влітку

25 Травня 2022

Настає літо, і багатьох людей починає турбувати питання, як вибрати крем з SPF. Це справді важливе завдання, яке потребує відповідального ставлення, оскільки воно безпосередньо впливає на здоров’я нашої шкіри.

Дуже важливо розібратися не тільки в тому, який СПФ вибрати, а і як діють сонцезахисні засоби, на що впливає їхній склад і від яких випромінювань вони захищають.

SPF: як вибрати, розрахувавши параметри

Найбільш популярними показниками, що використовуються в сучасних косметичних засобах, є: SPF 10, SPF 15, SPF 30, SPF 50 та SPF 100. До зчитування цього параметра важливо поставитися уважно.

Який SPF вибрати? Цей показник демонструє обсяг блокованих сонячних променів. SPF 10 захищає від 93% випромінювань, SPF 100 – від 99%.

Види сонячних променів

Перш ніж розібратися, який SPF потрібен влітку, слід ознайомитися з основними різновидами сонячних випромінювань:

  1. UVA – найбезпечніше випромінювання, яке стимулює виділення вітаміну D та забезпечує шкіру приємною засмагою. Однак тривала дія UVA-променів зістарює епідерміс (так зване фотостаріння). Тому від них також слід наносити бар’єр у вигляді спеціальних засобів.
  2. UVB – цим променям протидіють абсолютно всі сонцезахисні креми. Випромінювання викликає дерматологічні захворювання та може викликати рак шкіри.
  3. UVC – промені блокуються озоновим шаром Землі, тому не входять до спектра захисту.

Якщо бажаєте знати, як вибрати рівень захисту від сонця, то зараз на ринку існують засоби з розширеним сонцезахисним фактором. Це означає блокування UVB та UVA-променів. Існують лосьйони та креми, які блокують виключно UVB-випромінювання.

Який фактор захисту від сонця вибрати

Те, скільки СПФ треба для обличчя влітку, безпосередньо залежить від трьох основних факторів:

  • клімату;
  • віку;
  • типу шкіри.

Вибір засобу залежно від клімату

Якщо плануєте засмагати на пляжі в літній період, буде потрібен максимальний захист для шкіри. Можна підібрати собі засіб із SPF 30 і вище — це вже залежатиме від вказаних нижче факторів.

І не забувайте, що для різних частин тіла потрібен різний рівень SPF.

Який рівень захисту від сонця вибрати залежно від віку

У юному віці шкіра більш еластична та захищена. Вона краще переносить вплив сонця. Це стосується підлітків і молодих людей. Якщо цікавить, з яким SPF вибрати крем для дітей, то краще не ризикувати та забезпечити максимальний захист. Діти люблять довго гратися на сонці, що може призвести до появи пігментних плям і ластовиння.

Який рівень захисту від сонця вибрати для дорослих? У віці старше за 35 років епідерміс стає тоншим, а значить і вразливішим до УФ-випромінювання. Тому слід підвищити SPF, щоб уникнути фотостаріння та дерматологічні захворювання.

Як правильно вибрати SPF-крем залежно від типу шкіри

Існує кілька фототипів шкіри, що впливають на те, який SPF купувати. До них слід зарахувати:

  1. Кельтський фототип. Такі люди відрізняються світлим або рудим волоссям і шкірою з ластовинням. Епідерміс вимагає гарного захисту – не менше ніж SPF40.
  2. Нордичний фототип. Здебільшого це блондини та люди з русявим волоссям. Шкіра світла, але витримує сонце краще ніж попередній тип. SPF має бути не меншим ніж 20.
  3. Темно-європейський та середземноморський фототипи. Русі, шатени чи брюнети зі шкірою, яка темніша ніж у попередніх фототипів. Чутливість епідермісу може відрізнятися. Здебільшого він потребує захисту SPF15-30.
  4. Афроамериканські та індонезійські фототипи. Така шкіра мало боїться сонячного випромінювання. Можна вибрати засіб з SPF-8 або SPF10 із додатковим зволожуючим ефектом.

Знання, як підібрати SPF відносно до типу шкіри, важливе, оскільки дає змогу підкоригувати правила вибору засобу.

Який SPF вибрати у міських умовах

Чи потрібно розбиратися скільки SPF брати, якщо ви живете в місті та не плануєте виїжджати на пляж? Це гарне питання. У літній період ми постійно перебуваємо під впливом сонячного випромінювання, навіть якщо це просто шкіра обличчя, рук і ніг. Тому зараз в інтернет-магазині Pro MyIDi можна підібрати креми з SPF-15, які відмінно підійдуть для міських умов. Підбирайте доглядовий крем, який не просто захищає епідерміс від УФ-променів, а й дозволить наситити його корисними мікроелементами.

Як вибрати СПФ з правильним УФ-фільтром

Якщо цікавить, як правильно вибрати SPF, окрему увагу варто приділити ультрафіолетовим фільтрам. Сонцезахисний фактор може досягатися впливом різних речовин (фільтрів), з якими слід ознайомитися детальніше.

Залежно від складу УФ-фільтри бувають 3 видів:

  • синтетичними;
  • хімічними;
  • безпечними.

Синтетичні УФ-фільтри

Якщо думаєте, який SPF вибрати для засмаги, зверніть увагу на склад засобу. Якщо ви знайдете оксид цинку чи діоксид титану, то в кремі використовуються так звані синтетичні (або мінеральні) ультрафіолетові фільтри. Вони не поглинаються шкірою, тому на ній залишається білий наліт.

Хімічні УФ-фільтри

СПФ захист може бути заснований на дії хімічних фільтрів. Такий крем вбирається у шкіру швидко, не залишаючи слідів, що дуже приємно. Якщо шукаєте, який СПФ вибрати на літо, віддайте перевагу продукції з більш безпечними інгредієнтами:

  • авобензон;
  • тіносорб;
  • октокрилен;
  • енсулізон;
  • мексоріл.

Безпечні УФ-фільтри

Спеціалісти MyIDi впевнені, що природа надає людині всі інструменти для того, щоб подбати про шкіру. Тому в каталозі інтернет-магазину ви можете знайти сонцезахисні креми з безпечними ультрафіолетовими фільтрами. Такі інгредієнти, як олія Ши та арганова олія, перешкоджають сонячному випромінюванню не гірше, ніж продукти хімічної промисловості.

Який рівень SPF вибрати залежить від вас, але в тому, що стосується інгредієнтів, краще покластися на природу. До того ж сонцезахисні креми MyIDi мають у складі комплекси вітамінів E та D, які сприяють синтезу меланіну, що робить засмагу рівномірною та красивою.

Сонцезахисний крем на основі натуральних інгредієнтів можна сміливо віднести до різновиду косметики. Продукт не просто захищає шкіру, а й сприяє її здоров’ю.

Ось ви й довідалися, як підібрати СПФ захист. Завдання досить просте, якщо врахувати вищевказані фактори та підібрати захист, який вам підійде.

Коментарі