fbpx

Лентиго: причини та способи корекції

23 Квітня 2024

Багато людей, незалежно від статі та віку, стикаються з пігментацією шкіри. Вона пов’язана з порушенням вироблення меланіну – пігменту, який відповідає за ідеально рівний тон обличчя і тіла. Лентиго на обличчі – одна з найчастіших проблем, що виникає як у підлітковому, так і в зрілому або навіть літньому віці.

Давайте докладніше розберемо, що має на увазі під собою сонячне лентиго, як прибрати гіперпігментацію і чи можна її профілактувати, запобігши повторній появі проблеми?

Що таке лентиго і як воно проявляється

Лентиго – це порушення пігментації шкіри. Якщо підвищена концентрація меланіну, він накопичується в окремих ділянках, які набувають більш коричневого відтінку: від світлого до насичено-темного. Пігментні плями можуть виникати за одним або цілим скупченням, відрізнятися формою контуру і розмірами.

При цьому важливо уточнити, що сама по собі проблема не викликає ніяких неприємних відчуттів у вигляді сверблячки, болю чи печіння. Тобто Лентиго є виключно естетичною недосконалістю. Але загалом це також важливо, оскільки впливає на наше самовідчуття і стає причиною невпевненості у собі та появи низки комплексів. Коричневі пігментні плями складно маскуються тональними засобами. За відсутності належного догляду плями можуть продовжувати збільшуватися у розмірі чи кількості.

Чому з’являється сонячне лентиго

Перш ніж описувати лікування Лентиго, необхідно розібратися з причинами, з яких виникає гіперпігментація шкіри обличчя або тіла. Сьогодні косметологи та дерматологи виділяють цілу низку факторів, які можуть впливати на шкірний покрив і тим самим сприяти порушенню його цілісності, появі проблем із виробленням меланіну. Серед основних причин:

  1. Вплив ультрафіолету. Сонячне лентиго – це друга назва захворювання шкіри. Вплив ультрафіолету дійсно є руйнівним. Він впливає на клітини та тканини, вимиваючи з них вологу та корисні мікроелементи. А також активізує вироблення меланіну, який може призводити до появи коричневих плям на тілі замість ідеальної рівної засмаги.
  2. Збій у роботі гормональної системи. Дефіцит або надлишок гормонів також швидко відбивається на шкірі обличчя та тіла. І будь-які зміни можуть сприяти тому, що з’являються пігментні плями. Так, наприклад, юнацьке лентиго виникає переважно в момент статевого дозрівання та може проходити з віком. Також виділяють окрему категорію проблеми під назвою старече лентиго. У зрілому віці порушується вироблення меланіну в клітинах.
  3. Спадковий фактор. Якщо ваші прямі родичі мають пігментацію на шкірі, швидше за все, вона проявиться у вас. Принаймні ризик цього досить високий.
  4. Використання неякісної декоративної чи доглядової косметики, яка травмує зовнішній шар шкіри та призводить до появи недосконалостей на обличчі.

Сонячне лентиго: лікування плям

Близько 20% дорослих людей, що мають світлий відтінок шкіри, стикаються зі лентиго: як позбутися коричневих пігментних плям, які накопичуються на обличчі чи тілі? Насамперед за допомогою якісної натуральної доглядової косметики. Вибирайте засоби, рекомендовані для чутливого типу шкіри. Намагайтеся продумати догляд таким чином, щоб він був повноцінним:

  1. Очищення пір від забруднень. Для цього використовуйте делікатні продукти, наприклад, гідрофільна олія або мус, що очищає, для проблемної шкіри від бренду MyIDi.
  2. Зволоження. Якщо сонячне лентиго викликане контактом шкіри з ультрафіолетом, важливо заповнити дефіцит вологи в клітинах і тканинах, що з’явився внаслідок цього. Використовуйте зволожуючі та поживні засоби від бренду MyIDi. Це може бути як базові універсальні креми, і висококонцентровані сироватки.
  3. Захист шкіри. Обов’язковий етап передбачає використання доглядових засобів із високим показником SPF. Ці продукти відбивають сонячні промені, перешкоджаючи руйнівному впливу ультрафіолету. Наносите сонцезахисні креми щоразу за 15-20 хвилин до виходу на вулицю.

Як профілактуються гіперпігментовані плями на шкірі

Щоб не довелося розбиратися, як прибрати Лентиго, не зайвим буде продумати профілактику. Щоб не допустити раннє вікове лентиго:

  1. Регулярно використовуйте зволожуючі та освітлювальні креми. Також підвищуйте захисну властивість шкірного покриву живильними сироватками та кремами від бренду MyIDi.
  2. Не знаходитесь під прямими променями сонця в період їхньої максимальної активності.
  3. Щоб запобігти старечому лентиго, лікування та профілактика проводяться цілий рік. Незалежно від сезону використовуйте сонцезахисні креми, у тому числі взимку та восени.

Обов’язково ретельно підбирайте доглядову косметику. Віддавайте перевагу виключно натуральним засобам на основі природних органічних компонентів. Важливо, щоб усі етапи догляду за шкірою складалися з дерматологічно протестованої та делікатної продукції, що не викликає алергічну реакцію на шкірі. Це особливо актуально для володарок чутливого типу шкіри, схильного до появи пігментних плям. За наявності лентиго лікування підбирається індивідуально. Для цього бренд MyIDi розробив великий вибір продукції, спрямованої на відновлення шкірного покриву та його зміцнення.

Коментарі