fbpx

Як сонце впливає на шкіру: користь і шкода

15 Квітня 2024

Сонячне проміння – це один із тих чинників, завдяки яким на нашій планеті з’явилося життя. Однак якщо кілька десятків років тому стверджували винятково про користь сонця, зокрема для лікування низки дерматологічних захворювань, то сьогодні з’явилися дослідження, які доводять, що прийняття сонячних ванн може бути небезпечним для організму.

Що ж превалює – користь чи шкода? Як сонце впливає на шкіру? Ми зібрали відповіді на запитання, як пов’язана засмага і старіння шкіри, а також що робити для запобігання всіх негативних впливів ультрафіолету на ваш організм?

Чому сонце шкідливе для шкіри

Чи корисне сонце для шкіри обличчя? Універсальної відповіді на це запитання не існує, оскільки на сонці шкіра найчастіше травмується. Особливо така проблема актуальна для чутливого та пересушеного типу. Однак усі експерти у сфері косметології та дерматології заявляють, що за правильного підходу ви можете розраховувати на отримання користі від сонячних ванн.

Позитивний вплив сонця на шкіру людини

Як сонце впливає на шкіру обличчя з позитивного погляду? Серед основних ефектів:

  1. Поліпшення настрою та самопочуття. Вплив сонячних променів на шкіру провокує і запускає процеси в нашому організмі, що відповідають за поліпшення психоемоційного стану. Цим же можна пояснити, що в літній період ми часто активніші та веселіші, ніж узимку чи восени.
  2. Поповнення дефіциту вітаміну D. Навіть якщо ви приймаєте його у вигляді капсул або сиропу, не зайвим буде стимулювати вироблення корисного мікроелемента безпосередньо організмом. Дія сонця на шкіру запускає процес утворення вітаміну D.
  3. Профілактика й один із методів лікування шкірних хвороб. Для чого корисна засмага? Часто її рекомендують лікарі, оскільки ультрафіолет для шкіри обличчя працює як потужний інструмент для лікування, наприклад, псоріазу чи екземи. Однак врахуйте, що засмага корисна тільки в тому разі, якщо ви дотримуєтеся всіх рекомендацій вашого лікаря.

Чи корисно засмагати: заходи безпеки

Найчастіше під перебуванням на сонці мається на увазі прийняття так званих сонячних ванн для того, щоб шкіра набула красивого карамельного відтінку. Чим корисна засмага? Якщо дотримуватися всіх правил і рекомендацій, така процедура допомагає заповнити дефіцит вітаміну D. Оскільки він виробляється, коли контактують шкіра і сонце.

Як впливає засмага на шкіру з негативного погляду? Вона сприяє появі ознак старіння. Ви напевно знаєте, що, якщо позасмагати кілька годин, на шкірі починають з’являтися дрібні зморшки. Це пов’язано з пересушуванням зовнішнього шару епідермісу і потраплянням на нього ультрафіолету. Щоб вплив засмаги на шкіру був виключно позитивним (у вигляді поповнення дефіциту вітаміну D і отримання ідеально рівного темного відтінку шкірного покриву), обов’язково використовуйте засоби від ультрафіолету від бренду MyIDi. Вони роблять так, що сонце для шкіри стає максимально безпечним, наскільки це можливо.

Негативний вплив сонячних променів на шкіру людини

Якщо говорити коротко, то дійсно сонце шкідливе для шкіри. У період пікової активності сонячні промені виробляють високу концентрацію ультрафіолету. Він здатний проникнути в клітини і тканини шкіри обличчя і тіла, а також мати руйнівний вплив на них.

Багато дерматологів сьогодні безпосередньо пов’язують сонце і старіння шкіри. Все тому, що ультрафіолет руйнує ті клітини, які відповідають за вироблення колагену – важливого елемента для еластичності шкірного покриву. У підвищеній концентрації сонячні промені можуть призводити до такого явища, як фотостаріння, коли буквально за кілька хвилин шкіра покривається дрібними зморшками. Також на ній з’являються пігментні плями, в’ялість.

Як впливає сонце на шкіру обличчя, крім появи ознак старіння? Серед інших ефектів:

  • виникнення опіків, що викликають сильний біль або свербіж;
  • підвищення ризику меланоми – онкологічного захворювання шкіри;
  • загострення низки дерматологічних хвороб, які є чутливими до сонячних променів.

Як запобігти негативному впливу сонця на шкіру

Такій шкоді сонця на шкіру, як стоншення зовнішнього шару, виведення вологи, фотостаріння, можна запобігти, якщо дотримуватися низки рекомендацій досвідчених дерматологів і косметологів:

  1. Не перебувайте під прямими сонячними променями в період їхньої пікової активності. Усі ми знаємо, що від засмаги шкіра старіє. І краще утриматися від сонячних ванн у літній сезон у період з 11:00 до 16:00. Навіть якщо ви наносите засоби для захисту від ультрафіолету, шкода сонця для шкіри залишається сильною і помітною.
  2. Забезпечуйте глибоке зволоження шкіри. Ультрафіолет шкідливий для шкіри тим, що виводить з неї корисну вологу. Заповнити дефіцит можна, якщо підібрати зволожувальну продукцію від бренду MyIDi. Так, наприклад, для обличчя це може бути зволожувальний крем. Також корисні більш висококонцентровані сироватки, спрямовані на глибоке зволоження. Щоб запобігти впливу УФ-променів на шкіру, щодня наносьте таку продукцію після очищення пор.
  3. Використовуйте продукцію від бренду MyIDi для захисту шкіри від ультрафіолету. Щоб запобігти старінню від сонця, перед кожним виходом на вулицю наносьте крем із СПФ. Він нейтралізує вплив ультрафіолету, відбиваючи сонячні промені.
  4. Якщо у вас чутливий тип шкірного покриву, схильний до появи висипань і запалень, знизити шкідливий вплив ультрафіолету на шкіру можна, підібравши комплексний догляд від бренду MyIDi. Це відновлювальні, захисні засоби, що дають змогу зміцнити зовнішній шар шкіри.

Правильно підбирайте доглядову косметику, що дає змогу запобігти тому факту, що від сонця старіє шкіра. І не забувайте використовувати її не тільки в найспекотніший сезон або в період пікової активності сонячних променів, а й у ті моменти, коли сонце заховане за хмарами. Навіть взимку ультрафіолет і шкіра залишаються ворогами за недостатнього захисту. Тому використовуйте засоби з показником SPF від 30 і вище.

Коментарі