fbpx

Чи можна засмагати вагітним на сонці

8 Квітня 2024

Ультрафіолет вважається шкідливим для шкіри з цілої низки причин. Проникаючи глибоко в клітини, він провокує їх передчасне старіння. Це призводить до появи цілої низки зовнішніх ознак, починаючи від зморшок і закінчуючи появою пігментних плям, провисанням шкіри, втратою її тонусу тощо.

Водночас не можна недооцінювати користь сонячних променів. За правильного підходу вони є чудовим інструментом для початку вироблення в організмі вітаміну D, а також відповідають за загальне поліпшення настрою і самопочуття. Вагітність, хоч і є стресом для організму, але, звичайно ж, не вважається захворюванням. Сонце в цей період не протипоказане.

Чи можна вагітним засмагати з відкритим животом? Все індивідуально, і насамперед необхідно проконсультуватися з вашим лікарем, отримавши від нього точні рекомендації. Як правильно засмагати вагітним, наскільки довго можна перебувати під сонячними променями і як захистити себе від шкідливого впливу ультрафіолету? Ми підготували відповіді на всі ці запитання.

Не можна чи можна засмагати вагітним на ранньому терміні

Кожен період вагітності характеризується тими чи іншими проявами. На ранніх етапах часто турбує токсикоз і загальне нездужання, але з фізіологічної точки зору поки немає очевидних проблем зі здоров’ям. Варикоз і болі в спині можуть з’явитися вже на більш пізніх термінах. Однак якщо ви в 1-му триместрі й хочете вирушити на відпочинок, важливо заздалегідь розібратися, чи можна вагітним засмагати й купатися в морі на ранніх термінах.

При дотриманні всіх правил безпеки ви цілком можете приймати сонячні ванни. Це навіть позитивно вплине на ваше загальне самопочуття, допоможе знизити рівень втоми і слабкості в організмі.

Чи можна засмагати вагітним на ранніх термінах під прямими сонячними променями? Цього робити не рекомендується, оскільки є ризик отримання теплового удару, що негативно вплине на розвиток дитини.

Чи шкідливо засмагати вагітним

Чому вагітним не можна засмагати? Деякі лікарі категорично проти прийняття сонячних ванн у період виношування дитини. Так у чому ж криється небезпека? Річ у тім, що ультрафіолет залишає опіки на шкірі, виводить вологу і провокує руйнування і старіння клітин.

У період вагітності організм і без того переживає сильний стрес, може проявитися дефіцит корисних мікроелементів, оскільки величезна їхня кількість йде на розвиток дитини. А тому негативний вплив УФ-променів, який ви могли б не відчути у звичайному житті, в період виношування малюка може бути істотним.

Як безпечно засмагати вагітним на сонці

Чи можна вагітним купатися в морі та засмагати? Так, якщо відповідально і правильно підійти до такого виду відпочинку. Заздалегідь поцікавтеся у вашого лікаря, наскільки безпечною є засмага конкретно у вашому випадку. Якщо отримали дозвіл у фахівця, ознайомтеся з основними правилами, що дають змогу зробити під час вагітності засмагу максимально безпечною:

  1. Не забувайте про зволоження. Вагітним можна засмагати, тільки попередньо підібравши комплексний догляд. Він має складатися не тільки з сонцезахисних засобів, а й зі зволожувальних продуктів, спрямованих на поповнення дефіциту вологи в шкірі. Це зі свого боку дає змогу підвищити захисну функцію шкірного покриву.
  2. У жодному разі не засмагайте під прямими сонячними променями. Особливо в період їхньої пікової активності. Вибирайте або момент з 07:00 до 10:00 ранку, або вечірні сонячні ванни. І навіть у такий час жінкам при надії краще залишатися в тіні.
  3. Перш ніж почати засмагати під час вагітності, протестуйте сонцезахисні засоби. Нанесіть невелику кількість на передпліччя і залиште на 10-15 хвилин. Оскільки може виникнути індивідуальна непереносимість окремих компонентів.
  4. Чи можна вагітним засмагати на пляжі та робити перерви на купання в морі? Так, проте після кожного виходу з води оновлюйте шар сонцезахисного крему.
  5. Скільки можна засмагати вагітним? Найоптимальніший варіант 25-30 хвилин. Максимальна тривалість сонячних ванн становить 1 годину.

Як засмагати вагітним: вибір захисних засобів

Щоб ультрафіолет не був небезпечним і можна було вагітним засмагати та купатися, необхідно попередньо підібрати засоби для догляду за шкірою, щоб захистити її від ультрафіолету. Вони відбивають сонячні промені, запобігаючи їхньому шкідливому впливу. Бренд MyIDi пропонує величезний вибір засобів з різними показниками СПФ:

  1. Сонцезахисний крем для тіла. Класичний формат, що має легку і приємну текстуру. Має СПФ 50+ для максимального захисту від ультрафіолету. Перешкоджає виведенню вологи з клітин, запобігає фотостарінню.
  2. Олія для тіла. Актуально в разі, якщо ви віддаєте перевагу засмагати в тіні. Має низький показник СПФ, проте допомагає закріпити засмагу, зробивши її ідеально рівною і красивою. Має легку текстуру, насичено корисними ефірними оліями для пом’якшення і зволоження.
  3. Сяючий флюїд. Має СПФ 15 і допомагає наситити шкіру вологою і корисними мікроелементами, сприяє ідеальному закріпленню засмаги.

Зауважимо, вагітним можна засмагати лише використовуючи захисні засоби з СПФ від 30 і вище. Це, звісно, стосується відпочинку на пляжі, біля річки чи моря.

Визначивши, чи можна засмагати вагітним жінкам, і розібравшись із тим, як правильно це робити, ви зможете відповідально та виважено підійти до відпочинку на пляжі чи біля річки. Обираючи доглядову косметику, звертайте увагу виключно на сертифіковані та дерматологічно протестовані засоби, які можна використовувати в період вагітності. MyIDi пропонує низку продукції, що дозволяє зробити так, що вагітним засмагати на сонці буде абсолютно безпечно. Всі представлені в каталозі доглядові сонцезахисні засоби вирізняються натуральним складом з ефективним і делікатним впливом на шкіру, що не викликає алергічної реакції і неприємних відчуттів.

Коментарі