fbpx

Як правильно доглядати за шкірою обличчя підлітка

8 Червня 2023

Підлітковий вік і без того непростий – діти стикаються з проблемами в комунікації, вчаться вибудовувати спілкування з однолітками та проживають перші романтичні переживання. Ще й організм підкидає чимало перешкод – гормональний фон постійно змінюється і впливає не лише на настрій, а й на самопочуття, стан організму. Зокрема й шкіри – більшість підлітків стикаються з акне різного ступеня тяжкості. Від поодиноких прищів до вугрового висипу по обличчю і тілу.

Як доглядати за шкірою обличчя підлітку? Важливо продумати комплексну турботу і підбирати делікатні та ефективні доглядові засоби без шкідливих компонентів. Космецевтика MyIDi – це натуральні продукти, що дозволяють продумати догляд за шкірою обличчя підлітку.

Чому так важливий догляд за обличчям для підлітків

Ендокринна система людини в підлітковому віці перебуває в стані сильного стресу. Відбувається найпотужніша перебудова, яка не може не торкнутися і зовнішнього вигляду дитини. Крім інших змін, часто спостерігається поява вугрів і висипань на шкірі обличчя і тіла.

Важливо розібратися: як стежити за шкірою обличчя підлітка і через те, що гормони провокують надмірне вироблення підшкірного жиру. Він забиває пори й призводить до появи чорних цяток і гнійних вугрів. А оскільки підлітки часто ігнорують регулярні гігієнічні процедури, ситуація може погіршуватися.

Догляд за шкірою обличчя в підлітків є пріоритетним – саме на ній одразу ж відображаються будь-які проблеми й зміни в організмі, що впливають на самооцінку і загальний стан.

Коли починати догляд за обличчям для підлітка

Багатьох батьків цікавить те, коли починати догляд за підлітковою шкірою обличчя? Усе залежить від індивідуальних особливостей організму вашої дитини. У когось пубертат починається вже в 9-10 років. В інших же вугровий висип, пов’язаний з гормональними стрибками, може виникнути в 13-14 років або навіть пізніше.

При цьому важливо не упустити момент, і за перших же змін підібрати комплексний догляд. Що довше затягувати з вибором доглядової косметики, то серйознішими будуть наслідки, включно зі шрамами (пост-акне) – вони можуть залишитися на обличчі на роки.

Як правильно доглядати за обличчям підлітку

Тепер давайте докладніше розглянемо, як правильно доглядати за шкірою обличчя підлітку? Насамперед підбір доглядової косметики залежатиме від типу шкіри. Найчастіше у підлітків спостерігається жирний і комбінований варіанти, рідше – нормальний і сухий. І в кожному з цих випадків підхід до очищення, зволоження і живлення відрізнятиметься.

Догляд за шкірою підлітків: сухий тип

Сухий тип шкіри супроводжується появою лущення та висипань. Усе тому, що за відсутності вологи змінюється також і захисний бар’єр – він стає тоншим. У клітини й тканини легше проникають забруднення. Як доглядати за обличчям підлітка, якщо в нього сухий тип шкіри?

З усіх обов’язкових рутинних ритуалів особливу увагу треба звернути на:

  • Очищення і тонізування. Має бути максимально делікатним. Використовуйте гідрофільні олії або пінки для вмивання MyIDi, вони не пересушують шкіру і містять тільки натуральні компоненти. А хороший тонік відновить гідроліпідний баланс після засобів для вмивання.
  • Зволоження. Важливий етап, що дає змогу уникнути лущення та інших наслідків сухого типу шкіри. Можна використовувати зволожувальний крем або сироватку.

Зволожувальний догляд за шкірою підлітка: жирний і комбінований тип

Жирний і комбінований тип шкіри в підлітків зустрічаються найчастіше. Вони супроводжуються не тільки неприємним блиском, що виникає через надмірне вироблення підшкірного жиру, а й появами висипань і запалень, що залишають після себе шрами, спричиняють свербіж і неприємні відчуття.

Як доглядати за обличчям підлітку, щоб не було прищів? Якщо в дитини жирна шкіра, догляд має виглядати так:

  • Очищення. Здійснюється нежирними, легкими засобами без ефірних олій у складі (або з мінімальною концентрацією).
  • Зволоження. Жирний блиск провокується, зокрема, і зневодненням шкіри. Важливо заповнювати баланс зволожувальними засобами.
  • Точкова боротьба з недосконалостями. Це моментальна доглядова косметика, що застосовується локально і швидко прибирає запалення.

І головне – у жодному разі:

  • не використовуйте продукти на основі спирту;
  • не видавлюйте висипання в домашніх умовах;
  • не використовуйте скраби з великими абразивними елементами;
  • не мийте шкіру обличчя занадто часто, щоб не змити захисний шар і не провокувати надмірне вироблення підшкірного жиру.

Як доглядати за обличчям підлітку з нормальним типом шкіри

Догляд для підліткової шкіри нормального типу базується на одному головному правилі – не варто перестаратися, щоб не нашкодити.

Якщо у дитини не спостерігаються лущення, висипання і жирний блиск, не варто експериментувати з доглядовою косметикою. Зупиніться на базових і найнеобхідніших продуктах для щоденної турботи про обличчя.

Додатковий догляд для обличчя для підлітків

Такий догляд за проблемною шкірою обличчя підлітка потрібен, якщо спостерігається велика кількість висипань і вугрів. Тоді необхідно використовувати:

  1. Маски та патчі. Достатньо 1-2 рази на тиждень.
  2. Ензимний пілінг з дрібними частинками для відлущування і видалення відмерлих клітин зі шкіри.

Некосметичний догляд за підлітковою шкірою

Як підлітку доглядати за шкірою обличчя? Лише доглядових засобів буває недостатньо. Тим паче, що в цьому віці діти часто ігнорують правильне харчування, вживають багато жирної, солодкої, солоної їжі. Чіпси, фастфуд, солодкі газовані напої, випічка – все це впливає на стан шкіри та провокує появу вугрів. Як підлітку доглядати за обличчям? Крім використання косметики, є низка корисних порад:

  • Додайте в раціон більше овочів, фруктів, злаків, круп. Слідкуйте, щоб дитина харчувалася збалансовано і не пропускала прийоми їжі.
  • Натуральна постільна білизна та рушники. Вони мають бути м’якими, приємними до шкіри та не викликати зайвих подразнень і висипань. Постільну білизну рекомендують міняти 1 раз на тиждень, а рушник – раз на 3-4 дні.
  • Фізична активність. Дозволяє налагодити багато внутрішніх процесів в організмі, зміцнити його, позитивно впливає і на вироблення гормонів.

Якщо всі перераховані рекомендації не підходять, варто звернутися до фахівця. Дерматолог розповість, як доглядати за шкірою обличчя підліткам, підбере доглядову косметику і порадить необхідні процедури.

Як відрізняється догляд за шкірою підлітка хлопчика і дівчинки

Багато батьків цікавляться: чи існує різниця в тому, як доглядати за обличчям дівчинки-підлітка і хлопчика? Особливих відмінностей немає – базові етапи у вигляді очищення, зволоження та живлення залишаються такими ж. Усе залежатиме від типу шкіри дитини.

Однак, якщо дівчинка користується декоративною косметикою, необхідно придбати засобами, що дають змогу безпечно й ефективно видалити макіяж. Вибирайте гідрофільну олію MyIDi. Крім очищення від косметики, воно також зволожує і живить шкіру обличчя, не порушуючи гідробаланс.

Правильний догляд за шкірою обличчя підлітка не гарантує того, що дитина не зіткнеться з висипаннями, вуграми та іншими проблемами, пов’язаними з гормональним дисбалансом. Водночас ефективна і делікатна косметика для догляду дозволить мінімізувати неприємні відчуття, знизити зовнішній прояв проблемної шкіри і легше пройти період пубертату. Космецевтика MyIDi пропонує ефективний і безпечний догляд за обличчям у підлітковому віці. В основі продукції – натуральні компоненти органічного походження, які підходять, зокрема, і для дітей від 13 років і старше.

Коментарі