fbpx

Як правильно доглядати за проблемною шкірою обличчя

23 Листопада 2022

Не всі жінки від природи можуть похвалитися чистою гладкою шкірою без висипань, пігментних плям та інших дефектів. Навіть незначні почервоніння псують настрій і самооцінку, а іноді вони можуть вказувати на більш серйозні проблеми. Сьогодні космецевтика може творити справжні дива – натуральні компоненти та поживні речовини доглядають за шкірою і допомагають боротися з дефектами.

Головне – підібрати комплексний догляд за проблемною шкірою обличчя і продумати кожен його етап: від глибокого очищення до живлення і захисту.

Чому потрібен догляд за проблемною шкірою обличчя

Проблемна шкіра – це не тільки сильно помітні прищі та постійні реакції у вигляді почервонінь і запалень. Це і ті дрібні висипання, що проявляються на регулярній основі. Якщо запустити догляд за проблемною шкірою обличчя, ситуація може погіршитися. Згодом верхній її шар стане ще більш чутливим до агресивних зовнішніх чинників, що призведе до:

  • більш серйозним і помітним запаленням;
  • збільшення площі висипань;
  • раннього старіння шкіри, втрати пружності й тонусу;
  • шрамів від глибоких акне тощо.

Правильний догляд за проблемною шкірою обличчя дає змогу не допустити погіршення стану епідермісу. Він розрахований на різні типи шкіри та вік. Бажано підбирати засоби, керуючись рекомендаціями косметолога після ретельної діагностики.

Пам’ятайте, що правильний догляд за проблемною шкірою має складатися з безпечних засобів, бажано – на основі натуральних органічних компонентів. Космецевтика пропонує доглядову косметику на основі екстрактів корисних рослин, ефірних олій і вітамінів, які подбають про чутливу і схильну до висипань шкіру.

Проблемна шкіра обличчя: догляд і причини виникнення дефектів

Перед тим, як доглядати за проблемною шкірою, необхідно визначити причину появи дефектів. На стан епідермісу можуть впливати як зовнішні чинники, так і внутрішні процеси в організмі. Найчастіше це:

  1. Генетична схильність. Схильність до акне може передаватися у спадок. У такому разі повністю вилікувати шкіру неможливо. Однак доглядова косметика може помітно зменшити висипання і запобігти впливу шкідливих факторів.
  2. Неправильний вибір косметики. Це стосується і доглядових засобів, і декоративних. Деякі з них містять у складі шкідливі компоненти, що агресивно впливають на шкіру обличчя.
  3. Неправильний щоденний догляд за проблемною шкірою. Якщо не налагоджений ритуал щоденного догляду за обличчям, навіть на слабо схильній до висипань шкірі почне проявлятися акне. Це пов’язано зі скупченнями залишків косметики, поту і пилу.
  4. Шкідливі звички. Це не тільки паління й алкоголь, а й зловживання кофеїном, цукром тощо.
  5. Індивідуальні реакції на продукти. Якщо базовий догляд для проблемної шкіри обличчя не допомагає, варто переконатися, що проблема не викликана алергією. Наприклад, висипання можуть бути реакцією на білок коров’ячого молока або глютен.

Обов’язково простежте за своїм режимом дня – надмірний стрес, незбалансоване харчування і нестача сну також відображаються на стані шкіри.

Етапи догляду за проблемною шкірою обличчя

Як правильно доглядати за проблемною шкірою? Ні в якому разі не хаотично. Щоб позбутися висипань, необхідно провести комплексні дії, спрямовані на поліпшення стану епідермісу. Існує стандартна схема, що описує послідовність використання різних доглядових засобів.

Тож якщо вирішили підібрати і спланувати догляд за проблемною шкірою, етапи його складаються з таких щоденних процедур:

Догляд за проблемною шкірою: очищення обличчя

Поетапний догляд за проблемною шкірою обличчя починається з очищення. Насамперед ідеться про зняття макіяжу. Для цього використовується міцелярна вода або інші види засобів. Наприклад, у MyIDi є натуральна органічна гідрофільна олія H2ydrOphilic 4 in 1 oil, здатна зняти стійку декоративну косметику.

Подальше очищення передбачає використання пінки, гелю або ензимної пудри із серії Acne-off, які приберуть залишки макіяжу, скупчення пилу, поту на шкірі. Часто засоби містять корисні та поживні речовини, що заповнюють нестачу вітамінів або вологи в клітинах.

Ще один етап очищення – пілінг. Він не входить у щоденний догляд за проблемною шкірою обличчя, пілінги використовують 1-2 рази на тиждень.

Догляд для проблемної шкіри обличчя: тонізування

Для проблемної шкіри догляд також передбачає використання тоніків або тонерів. Ця продукція необхідна всім, але максимально актуальна для схильної до жирності та висипань шкіри. Тоніки відновлюють нормальний рівень pH, готують шкіру для більшого ефекту використовуваних далі засобів, можуть мати антибактеріальну і підтягувальну дію, підсушують відкриті ранки.

Також тонер може містити речовини, що заповнюють втрату вологи. Тонізуючий догляд за шкірою з прищами проводиться на щоденній основі.

Завершальні етапи догляду за проблемною шкірою

Як доглядати за проблемним обличчям після очищення і тонізації шкіри? Перейти безпосередньо до лікування акне та запалень. Це можуть бути точкові ефективні сироватки з підвищеною концентрацією активних компонентів і креми. Засоби підбираються, виходячи з вашого віку, типу шкіри, її особливостей і стану. Розгляньте протизапальний серум Acne-off control serum, створений спеціально для проблемної шкіри. Він допоможе зволожити і захистити шкіру, заспокоїти і підвищити її імунітет.

Пам’ятайте, що вранці та ввечері важливо продумати різний догляд за обличчям, проблемна шкіра потребує комплексного підходу. Креми також підбираються залежно від сезону. Влітку це можуть бути засоби, що захищають від впливу ультрафіолету, а взимку – зволожувальні та живильні.

Додатковий догляд за проблемним обличчям

Як доглядати за проблемною шкірою обличчя, крім щоденних ритуалів? Серед додаткових доглядових засобів – маски. Бренд MyIDi пропонує різні види масок: очищувальні, омолоджувальні, освітлювальні, протизапальні. Останні 2 особливо підійдуть для проблемної шкіри.

Маски використовують хоча б 1 раз на тиждень.

Також під час догляду за проблемною шкірою обличчя не забувайте щоранку застосовувати засоби із захистом від SPF. Для цих цілей у нашому каталозі ви можете знайти зволожувальні креми, наприклад H2ydrO BB cream SPF 30.

Поради щодо догляду за проблемною шкірою

Ми зібрали правила догляду за проблемною шкірою, які підвищують ефективність косметичних засобів:

  • Для обличчя використовуйте окремий рушник, міняйте його раз на 1-2 дні.
  • Не забувайте регулярно міняти постільну білизну, особливо наволочки, хоча б раз на тиждень.
  • Не торкайтеся обличчя брудними руками.
  • Дотримуйтесь рекомендацій виробників косметики.
  • Не переборщіть з очищенням шкіри – так вона може ще більше травмуватися і стати чутливішою до зовнішнього впливу.

Розібравшись, як доглядати за шкірою з прищами, ви зможете залишити в минулому неприємний жирний блиск, почервоніння, запалення і висипання.

Коментарі