fbpx

Правильний догляд за шкірою рук

7 Листопада 2022

Ми так багато уваги приділяємо шкірі обличчя, боротьбі з мімічними зморшками та висипаннями, що іноді забуваємо про наші руки. Але ж вони стикаються з безліччю агресивних чинників – брудні й запилені поверхні, ультрафіолет, морози й вітер, важка фізична робота тощо. Тож догляд за шкірою рук і нігтів – обов’язкова щоденна практика, яка запобігає ранньому старінню, втраті тонусу і пружності.

Є низка салонних процедур, що відновлюють шкіру в експрес-форматі. Однак їх буває недостатньо – важливо також розібратися, як доглядати за шкірою рук у домашніх умовах і які косметичні засоби обрати.

Чому так важливо доглядати за руками

Шкіра на різних ділянках тіла відрізняється за своєю структурою. Так, наприклад, у ділянці рук ліпідний її бар’єр набагато нижчий, ніж, наприклад, на спині або плечах. А це означає, що будь-які шкідливі фактори впливають набагато сильніше. Якщо не проводити догляд за руками, шкіра починає швидше старіти, стає зморшкуватою, тьмяною і чутливою.

Не забуваємо і про те, що руки перебувають у постійному контакті не тільки з оточуючими (не завжди чистими і знезараженими) предметами, а й продуктами, побутовою хімією, тваринами тощо. Домашній догляд за руками дає змогу поповнити втрату вологи та вітамінів, повертає шкірі молодість, пружність і здоров’я, відновлює пошкоджені ділянки та захищає від шкідливих зовнішніх чинників.

Етапи догляду за руками

Як правильно доглядати за руками та нігтями? Для початку необхідно спланувати всі процедури, розділивши їх на такі послідовні етапи:

  1. Насичення шкіри вологою. Найчастіше жінки скаржаться на суху шкіру рук, серед інших симптомів – стягнутість, лущення, поява ранніх зморшок, тріщин на шкірі тощо. Усе тому, що клітинам і тканинам не вистачає вологи – заповнити її може правильний догляд за руками. Жирні креми, що містять у складі гіалуронову кислоту, потрібно використовувати щодня вранці та ввечері. За необхідності носіть невелику баночку із собою, щоб застосовувати її протягом дня.
  2. Відлущування. Щоб косметика подіяла краще, потрібно прибрати зі шкіри рук відмерлі клітини та залишки забруднень. Для цього використовуйте пілінги та скраби.
  3. Живлення. Обов’язковий догляд за шкірою рук і нігтями. Передбачає заповнення дефіциту корисних мікроелементів на клітинному рівні. Зміцнює шкіру, повертає їй пружність.
  4. Захист від зовнішніх факторів. Взимку шукайте креми, що захищають від сильних морозів і обвітрювання шкіри. Влітку варто приділити увагу захисту від ультрафіолету – вибирайте засоби з високим показником SPF.

Як доглядати за руками в домашніх умовах

Домашній догляд за руками та нігтями має проводитися на щоденній основі. Від цього залежатиме ефективність косметичних засобів. Адже навіть найкорисніші та натуральні креми не спрацюють, якщо робити помилки. Базові правила догляду за руками мають такий вигляд:

  1. Якщо у вас чутлива шкіра рук, догляд за нею проводиться обережно – мийте руки в теплій воді, виключаючи дуже високі та низькі температури. Гаряча вода, так само як і холодна, призводить до лущення, сухості.
  2. Під час очищення не тріть руки жорсткими губками і щітками.
  3. Щоб захистити руки, догляд за шкірою включає використання захисних рукавичок під час прибирання, роботи в саду, використання хімічних засобів.

Домашній догляд за шкірою рук: види косметичних засобів

Здійснювати догляд за руками в домашніх умовах народними методами неефективно. Тим паче, що сьогодні є низка косметичних засобів, здатних краще впоратися з цим завданням. Головне – обирайте продукцію, в основі якої натуральні органічні компоненти. Космецевтика MyIDi – це поєднання косметології та фармацевтики з використанням безпечних інгредієнтів: вітамінів, жирних кислот, екстрактів та ефірних олій.

Догляд за руками та нігтями здійснюється низкою засобів:

  1. Рідке або тверде мило. Базовий етап очищення шкіри. Бажано, щоб до складу входили зволожувальні компоненти.
  2. Скраб. Відлущувальний догляд за шкірою рук у домашніх умовах передбачає використання як звичайних скрабів, так і більш делікатних пілінгів. Використовуйте набір Paraffin therapy SPA-hand set, до якого входить Hand enzymes exfoliant, що м’яко пілінгує шкіру перед використанням живильної маски.
  3. Крем. Найчастіше для шкіри випускаються зволожувальні креми. Вони підбираються за віком, типом шкіри, сезоном тощо.
  4. Маски. Використовуються 1-2 рази на тиждень. Забезпечують глибоке зволоження та живлення шкіри. Бренд MyIDi пропонує маску для рук для парафінотерапії Paraffin hand mask, що загоює мікротріщини, зволожує і регенерує шкіру.
  5. Засоби для догляду за кутикулою та нігтями. Описуючи, як правильно доглядати за руками, не забуваємо про нігтьову пластину. Такі засоби спрямовані на потовщення нігтів, боротьбу з їх ламкістю і чутливістю.

Поради щодо догляду за руками в різному віці

Догляд за шкірою рук може змінюватися залежно від віку. Очевидно, що для зовсім молодої шкіри у віці 18-30 років достатньо базового зволоження. З цим чудово впораються денні або нічні креми. З віком наша шкіра зазнає низки змін – стає тоншою і втрачає вологу, колаген, поживні речовини. Правильний догляд за руками і нігтями має враховувати і цю особливість організму.

Як правильно доглядати за шкірою рук у 30 років

У цьому віці шкіра все ще зберігає молодість і пружність. Однак зовнішні чинники можуть набагато легше пошкодити її, ніж це було раніше. Тому базовий догляд для рук у домашніх умовах зі своїм завданням уже не справляється. Крім кремів, додайте в косметичку також маски для глибокого зволоження.

Раз на тиждень знімайте відмерлі клітини скрабом або пілінгом.

Догляд за шкірою рук вдома для віку 40+

Як поліпшити стан шкіри рук, коли з’являються серйозні ознаки її старіння? У цьому віці слід особливо остерігатися сонячних променів – ультрафіолет призводить до фотостаріння шкіри і появи пігментних плям.

Основні правила догляду за шкірою рук у віці від 40 років такі: крім пілінгу і масок задійте парафінотерапію і, можливо, салонні процедури, наприклад обгортання.

Як доглядати за руками вдома після 50 років

Догляд за нігтями та руками в домашніх умовах після 50 років складається з тих самих прийомів. Різниця – в категорії кремів, вони повинні мати відповідне до віку маркування.

Додаткові рекомендації щодо догляду за шкірою рук – максимальний їхній захист від сонця, морозу і вітру, а також правильне харчування і здоровий спосіб життя.

Догляд за руками та нігтями в домашніх умовах: додаткові прийоми

Як доглядати за шкірою рук, крім описаних вище прикладів? Ви можете використовувати додаткові джерела корисних речовин, вітамінів і мінералів.

Поради з догляду за шкірою рук від фахівців включають масаж шкіри. Він покращує циркуляцію крові та обмін речовин у клітинах. Проводьте масаж з використанням зволожувального крему приблизно 2 рази на місяць.

Коментарі