fbpx

Як доглядати за шкірою обличчя

27 Квітня 2022

Щодня наша шкіра зазнає великих навантажень, особливо це стосується зони обличчя та відкритих частин тіла. Отже, має бути організований правильний догляд, що дозволить забезпечити не лише естетичність, а й здоров’я шкірного покриву. Якщо шкіра бездоганна, грамотний догляд забезпечить її привабливість. За наявності будь-яких проблем правильно вибрана косметика допоможе мінімізувати їх виразність. Безумовно, для досягнення максимального ефекту краще використовувати натуральну продукцію MyIDi, на сайті ви можете підібрати будь-які косметичні засоби. Щоб освоїти правила догляду за шкірою обличчя, спочатку потрібно розібратися у тому, якими бувають її типи.

Правильний догляд за обличчям: стисло про типи шкіри

Схема догляду за обличчям залежить від того, який у нього тип шкіри. Фахівці виділяють чотири види:

  • Нормальна шкіра. Має середню щільність, відсутні висипання, колір рівний. Шкіра стійко витримує різні негативні зовнішні дії, наприклад, перепади температур чи вітер. На обличчі немає жирного блиску, а пори майже непомітні. Запалення виникають рідко, крім тих випадків, коли людина має схильність до алергічних реакцій.
  • Суха шкіра. Правила догляду за особою з цим типом вимагають комплексності та уважного підбору засобів, оскільки шкіра тонка та чутлива, часто лущиться. Перші ознаки старіння можуть виникнути у віці після 25 років.
  • Жирна шкіра. Відрізняється великою щільністю, саловиділення підвищене, пори розширені, часто утворюються чорні крапки, вугри.
  • Комбінована шкіра — тут поєднуються відразу два типи, наприклад, суха та жирна, нормальна та жирна.

Якщо вас цікавить, як доглядати за сухою шкірою обличчя, тут потрібно враховувати, що покрив потребує інтенсивного зволоження, живлення. Нормальний епідерміс потребує дотримання періодичних стандартних видів догляду та захисту. Жирна повинна бути достатньо очищена та матована, не варто нехтувати періодичними масками, наприклад, на основі глини та екстрактів. При комбінованій шкірі краще поєднувати засоби різного впливу, не забувати про підсушування, використовувати протизапальні муси та креми, якщо є жирні проблемні ділянки.

Як доглядати шкіру обличчя в домашніх умовах: основні рекомендації

До звичайного догляду за шкірою обличчя входять якісне очищення, тонізування, зволожуючі та живильні процедури, періодичне відлущування. Усі етапні засоби підбираються в індивідуально, залежно від типу покриву шкіри.

Правила щоденного догляду за шкірою обличчя: очищення

Очищення проводиться щодня: вранці та ввечері. Вранці шкіра звільняється від поту та продуктів життєдіяльності клітин, накопичених за ніч, а ввечері — від макіяжу та зовнішніх забруднень. Який догляд для обличчя вибрати? Як очищувальний засіб можна використовувати гідрофільні олії, очищаючі муси, які включають м’які ПАР, вітамінні комплекси та заспокійливі натуральні олії, екстракти рослин.

Вкрай важливо ніколи не використовувати мило, яке дуже сильно сушить шкіру! А під час застосування очищувального засобу приділяти увагу не лише області обличчя, а й шиї, декольте. Після процедури шкірні покриви не витирають, а акуратно промочують рушником, щоб унеможливити розтягнення та мікротравми.

Основні правила догляду за шкірою: відлущування

Коли ви розглядаєте основні правила догляду за шкірою обличчя, не забувайте про важливість глибокого періодичного очищення за допомогою пілінгів. Це особливі засоби, які допомагають відлущити ороговілі клітини. У нормі мертві частинки повинні “залишати” епідерміс самостійно, шляхом щоденного догляду. Але, збої в роботі сальних залоз і постійний вплив зовнішніх негативних факторів призводять до того, що ороговілі клітини, накопичуються на поверхні і потрібне додаткове відлущування. До складу пілінгів входять екстракти рослин та олії, натуральні очищаючі часточки, які м’яко “звільняють” епідерміс від мертвих клітин.

Як доглядати за обличчям щодня: тонізація

До обов’язкових способів догляду для обличчя входить тонізація. Вона дозволяє видалити залишки забруднень і відновити природний кислотно-лужний баланс шкірного покриву. Таким чином готуємося до наступного етапу догляду — використання засобів для живлення та зволоження. Тонізуючий засіб наноситься за допомогою ватного диска, не забувайте про зону шиї та декольте. Процедуру, як і вмивання, проводять вранці та ввечері.

Як доглядати за своїм обличчям: нанесення сироватки для зволоження та живлення

Якщо ви підбираєте догляд за обличчям, що ще потрібно після вмивання? На туалетному столику також бажано мати сироватку — цей засіб наповнює вітамінами, корисними речовинами, готує до подальшого догляду.

Якщо ви цікавитеся, як краще доглядати за шкірою обличчя, обов’язково подбайте про наявність зволожуючих і живильних кремів. Зрозуміло, основне живлення шкіра отримує зсередини, за рахунок рідини та корисних речовин, проте зовнішній вплив також необхідний.

Захисні креми

Креми наносяться тільки на чисту шкіру, рівномірно розподіляються по області обличчя та зоні декольте. Перед виходом надвір бажано захиститися від будь-яких негативних впливів, наприклад, сонця. Для цього існують креми із захистом, SPF-фактором.

Щоб забезпечити цільовий ефект від використання засобів, до складу косметики MyIDi входять вітамінні комплекси, олії бораго та жожоба, Д-пантенол, екстракти вечірньої примули та інші натуральні компоненти. Крім того, вивчаючи, як потрібно доглядати шкіру обличчя, зверніть увагу, що за часом нанесення та дією креми поділяються на денні та нічні.

Як правильно доглядати шкіру обличчя

Вирішивши, якими засобами доглядати за обличчям, важливо засвоїти основні загальні правила:

  • При вмиванні бажано використовувати не контрастну воду, а теплу. Гаряча вода сушить шкіру, розширює пори, холодна — погіршує мікроциркуляцію крові та звужує кровоносні судини.
  • Не потрібно видавлювати прищі! Так ви можете занести інфекцію або спричинити утворення рубців.
  • Регулярно протирайте прилади, які підносите до обличчя, до таких можна віднести смартфон.
  • Не рідше одного разу на тиждень міняйте наволочку, щоб унеможливити надмірне забруднення шкіри.

Розібравшись з тим, як почати доглядати за шкірою обличчя, подумайте про власне здоров’я, оскільки це також впливає на стан епідермісу. Бажано відмовитися від шкідливих звичок — куріння, алкоголю. Наприклад, тютюновий дим сушить шкіру та призводить до її передчасного старіння. Також додайте до раціону більше фруктів, овочів, корисних жирів, відмовтеся від швидких вуглеводів. Достатньо відпочивайте — за добу потрібно спати не менше 8 годин, інакше з часом з’являться чорні кола під очима. Спробуйте уникати стресів, а якщо це неможливо, навчіться спокійно реагувати на неприємні події, більше часу проводьте на повітрі, практикуйте дихальні вправи або йогу.

Що найголовніше у догляді за обличчям? Правильний підбір косметики з органічним та натуральним складом, здоровий спосіб життя та гарний настрій. А при появі тривожних симптомів зверніться до косметолога та з’ясуйте природу їх появи.

Коментарі