fbpx

Натуральна та органічна косметика – у чому різниця?

23 Січня 2022

Натуральність та використання органічних засобів для догляду за шкірою обличчя та тіла — головний тренд сучасної б’юті-індустрії. Все більше жінок відмовляються від косметики, що містить синтетичні сполуки, віддаючи перевагу натуральним екстрактам, витяжкам та оліям.

Однак не всі знають, що природні компоненти використовуються в різних групах косметичних засобів. Сьогодні на ринку з’явилася натуральна та органічна косметика — обидва типи продуктів виготовляються з екологічних матеріалів. Але не варто давати префіксам “біо”, “еко” або “органік” збивати вас з пантелику — відмінності між ними яскраво простежуються.

Сьогодні ми докладніше розберемося, у чому полягає різниця між органічною та натуральною косметикою, і що ж ховається за кожним цим найменуванням.

Натуральна косметика — що це?

Раніше натуральною косметикою називали будь-які засоби, які хоча б на 1-2% складалися з натуральних інгредієнтів. Сьогодні критеріїв до такої продукції побільшало, оскільки шкода синтетичної сировини для шкіри та природи стала науково доведена.

Тепер натуральна косметика — це продукція, в якій частка природної сировини перевищує кількість неприродної. Це можуть бути інгредієнти рослинного чи тваринного походження. Під “неприродними” складовими маються на увазі мінеральні чи штучні компоненти.

Засоби MyIDi розроблені саме згідно з цією концепцією — у них відсутні полімери, парабени, продукти нафтопереробки тощо. Вплив на шкіру здійснюється за допомогою екстрактів та ефірних олій рідкісних рослин, антиоксидантів природного походження, вітамінів і мінералів.

Чим відрізняється натуральна косметика від органічної? У складі першої можуть бути присутні консерванти. Однак вони повинні бути на 100% безпечними та гіпоалергенними. За активними компонентами такі засоби поділяються на два основні види:

  • З компонентами тваринного походження (наприклад, ікра або продукти бджільництва).
  • Веганська косметика — не містить продуктів тваринного походження, включно з молочними інгредієнтами чи медом.

Що таке органічна косметика?

Отже, органічна косметика — що це та чому її виділяють окремо від натуральної? За принципом виробництва продукція “органік” мало чим відрізняється від попереднього типу: також містить компоненти природного походження, не використовує синтетичну сировину та проходить ретельне тестування на ефективність і безпеку.

Чим відрізняється органічна косметика від натуральної? Перше та основне — підхід до вирощування компонентів. Для створення органічної косметики сертифікати якості повинні бути не тільки в інгредієнтів, але й на території їх походження. Виробники контролюють кожен етап створення продукту:

  • технологію виробництва;
  • всі інгредієнти окремо та їх поєднання;
  • якість ґрунту та повітря.

Коли йдеться про такі групи засобів, як натуральна та органічна косметика, різниця полягає ще й у тому, що в органіці відсутні консерванти. Що дозволяє засобам зберегти ефективність на тривалий термін? Використання солі, цукру, ефірних олій чи етилового спирту. Це натуральні консерванти, які не завдають шкоди шкірі та навколишньому середовищу. Правда про тривалу експлуатацію не йдеться — термін придатності товарів з позначкою “органік” короткий.

Натуральна та органічна косметика: у чому різниця та подібність

Розібравшись у кожному з цих видів продукції для догляду за шкірою, можна зрозуміти, чим відрізняється натуральна та синтетична косметика. Ми вирішили комплексно підійти до аналізу подібностей та відмінностей засобів.

Що у них спільного?

Почнемо з того, що поєднує ці дві групи товарів. Вони мають багато спільного, наприклад стандарти виробництва. І органічна, і натуральна косметика мають схожі норми, які закріплені сертифікуючими організаціями. Відповідальні бренди дотримуються таких вимог і рекомендацій:

  • Більше половини складу має природне походження.
  • Відсутність барвників, силіконів, парабенів і парафіну.
  • Наявність всіх необхідних сертифікатів, зокрема й на окремі компоненти товару.
  • Відсутність синтетичних ароматизаторів.
  • Без ГМО.
  • Продукція не тестується на тваринах, бренди виконують тестування “in vitro” (не на живих організмах, а лабораторним шляхом).

Різниця між натуральною та органічною косметикою не така велика, як подібності між ними. Обидві категорії товарів використовують сировину, вирощену в екологічно чистих регіонах і має всі необхідні сертифікати, що підтверджують якість. Для їх вирощування використовують безпечне добриво, а також нетоксичні засоби для боротьби зі шкідниками.

Різниця між органічною та натуральною косметикою

Незважаючи на багато подібностей між такими групами засобів, як органічна та натуральна косметика, відмінності між продуктами все ж існують:

  1. Органічні засоби складаються з рослинних інгредієнтів на 90-95%. У натуральній косметиці цей показник може бути від 50%.
  2. Органічна косметика — це група товарів, яка містить у своєму складі продукції тваринного походження, тоді як у натуральних доглядових засобах такі компоненти можуть бути присутніми.
  3. Органік-продукти виступають за етичний підхід до виробництва, часто звертають увагу ще й на упаковку — роблять її екологічною: з вторинної сировини або такої, яка підлягає подальшій переробці. Це сприяє тому, що з’являється цінова відмінність натуральної косметики від органічної — друга зазвичай дорожча.
  4. В органічній косметиці рідко присутні консерванти, через що вона розшаровується. Перед використанням обов’язково струсіть флакончик.

Не забувайте, що натуральне — не означає гіпоалергенне. Природні компоненти також можуть викликати алергічну реакцію (свербіж, почервоніння та подразнення) на шкірі, як і штучні. Кожен товар бренду MyIDi містить докладний склад, що дозволяє вивчити список всіх складових та перевірити наявність у ньому компонентів, до яких у вас є індивідуальна непереносимість.

Коментарі