fbpx

Чи можна поєднувати кислоти і ретинол у догляді

25 Січня 2024

І кислоти, і ретинол у догляді зустрічаються все частіше. Всі ці групи компонентів спрямовані на поліпшення стану і зовнішнього вигляду шкіри. На їхній основі розробляють креми, сироватки, маски, флюїди тощо.

Якщо йдеться про регулярний щоденний догляд за шкірою обличчя, не зайвим буде обговорити, як поєднувати кислоти і ретинол, щоб домогтися бажаного ефекту. І важливо – уникнути неприємних реакцій у вигляді почервоніння або запалень. Ми зібрали корисні рекомендації про те, з чим можна, а з чим не можна поєднувати ретинол.

Що таке ретинол і кислоти

Перш ніж розбиратися, з чим можна поєднувати ретинол, варто зрозуміти, що з себе представляє цей компонент. Він відносно недавно з’явився в складі доглядової косметики, проте швидко зумів довести свою ефективність. Ретиноїди – це цілий клас речовин, що вважаються похідними вітаміну А, необхідного для зміцнення і захисту шкіри. Головне завдання таких інгредієнтів полягає в боротьбі з акне, висипаннями, вуграми, постакне тощо.

Кислоти – ще ширша категорія речовин, що зустрічаються в доглядових засобах. Головне їхнє завдання – вирівнювання тону шкіри, відновлення її пошкоджених ділянок, боротьба зі зморшками і глибокими забрудненнями. Найчастіше в косметичній продукції використовують такі групи кислот:

  • саліцилова;
  • вітамін С;
  • пептиди (білки, що відокремилися від амінокислотного ланцюга);
  • гліколева;
  • азелаїнова тощо.

Із чим поєднується ретинол

Тепер давайте докладніше розглянемо, з чим поєднувати ретинол. Під поєднанням ми маємо на увазі не обов’язково поєднання цих двох груп в одній баночці з кремом. А скоріше можливість використовувати на послідовних етапах догляду за обличчям продукцію на основі ретиноїдів і кислот.

Ретинол і пептиди: сумісність

Чи можна поєднувати ретинол і пептиди? Так – ці два компоненти чудово ладнають один з одним. Ретиноїди очищають пори, звільняючи шлях кремам на основі пептидів, спрямованим головним чином на відновлення пружності шкіри, стимулювання природного вироблення колагену і гіалуронової кислоти, які відповідають за поповнення вологи в клітинах і тканинах.

Так, наприклад, в асортименті бренду MyIDi є ефективний філер під очі, що поєднує в складі пептиди і ретинол.

Ретинол і гіалуронова кислота: сумісність

Найчастіше в доглядовій косметиці поєднуються гіалуронова кислота і ретинол. Це легко пояснити – відновлення і догляд за шкірою з використанням ретиноїдів може пошкоджувати верхні ділянки і призводити до появи сухості та лущення. У той час як гіалуронова кислота відновлює дефіцит вологи, підвищуючи тим самим пружність і захисні властивості шкіри.

Бренд MyIDi пропонує низку засобів, де ретинол поєднується з гіалуроновою кислотою:

  • маска для сухої шкіри обличчя миттєвої дії:
  • антивікова сироватка для обличчя.

Ретинол і вітамін С: сумісність

На одному етапі догляду поєднувати ретиноїди і вітамін С не рекомендують. Не дивно, що ці 2 компоненти рідко присутні в одному засобі. Все тому, що вони взаємовиключають один одного. Ретинол збільшує рівень pH вітаміну С. При цьому ефективність вітаміну А помітно знижується.

Однак вихід є – якщо вам потрібні обидва ці компоненти для догляду за шкірою обличчя, ви можете використовувати їх у різний час доби. Наприклад, крем на основі вітаміну С вранці, а сироватку з ретинолом – перед сном.

Ретинол і гліколева кислота

Гліколева кислота і ретинол виконують одну функцію – відлущування і вирівнювання тону шкіри. Водночас обидва ці компоненти є досить сильними, і в підвищеній концентрації їхнє поєднання може призвести до почервоніння і подразнень.

Якщо концентрація цих двох речовин низька, їхнє поєднання може принести непоганий результат. Оскільки гліколева кислота спрямована більше на очищення зовнішнього шару, в той час як ретиноїди можуть проникати глибоко в клітини і тканини. Так ви отримаєте комплексний догляд за обличчям.

Ніацинамід і ретинол: сумісність

Як поєднувати ретинол і ніацинамід? Ці два компоненти чудово почуваються у складі одного крему або сироватки. Вони не просто взаємодоповнюють один одного, а й підсилюють ефективність кожного.

Такий коктейль інгредієнтів здатний впливати навіть на глибокі зморшки, вирівнюючи рельєф шкіри. Ніацинамід забезпечує глибоке живлення клітин, сприяючи тим самим зміцненню зовнішнього шару. Так негативний вплив ретинолу у вигляді потоншення шкіри і випаровування вологи повністю нейтралізується.

Азелаїнова кислота і ретинол: сумісність

Азелаїнову кислоту і ретинол використовують радше не в складі одного засобу і не в послідовних етапах догляду, а в різний час доби. Обидві ці речовини сприяють відлущуванню шкіри, боротьбі з акне та зморшками. Однак, щоб уникнути подразнень на обличчі, варто використовувати продукцію з азелаїновою кислотою вранці, а крем або сироватку з ретиноїдами – ввечері.

Із чим не можна використовувати ретинол

Ретинол не можна поєднувати з АНА і ВНА кислотами (хіба що в дуже мінімальних пропорціях), а також з будь-якими кислотами в складі пілінгів.

Також можуть викликати подразнення і почервоніння саліцилова кислота і ретинол. Обидві ці речовини висушують шкіру.

Кому не рекомендують поєднувати ретинол із кислотами

Навіть визначивши, які кислоти не можна поєднувати і підібравши відповідні один до одного доглядові засоби, можна зіткнутися з неприємними наслідками. І ретинол, і низка кислот є агресивними компонентами, а отже – можуть мати протипоказання до використання. З обережністю наносити такі засоби рекомендують у разі вагітності та годування груддю, а також інших причин зміни гормонального фону.

Крім цього протипоказанням є індивідуальна непереносимість конкретного компонента косметики і алергічна реакція, що виникає в результаті цього.

Розібравшись, як правильно поєднувати кислоти і ретинол, ви можете спланувати ідеальний догляд за шкірою, спрямований на боротьбу з віковими змінами, живлення і відновлення. Головне – підбирайте натуральну доглядову косметику на основі органічних компонентів. Бренд MyIDi пропонує продукцію з ретиноїдами та різними видами кислот (саліциловою, гіалуроновою, АНА та ВНА тощо), розроблену за унікальними формулами. Безпечний і водночас ефективний склад допоможе позбутися зморшок, висипань, пігментних плям на шкірі.

Коментарі