Очищення пор – важливий етап догляду за шкірою обличчя. У клітинах можуть накопичуватися забруднення (залишки декоративної косметики, піт, пил), що з часом призводять до висипань і запалень. І іноді базового щоденного догляду недостатньо. У такому разі рекомендують доповнити використання умивалок, кремів і масок салонними косметичними процедурами. Це може бути пілінг або чистка обличчя, а що краще і яка різниця між цими двома методиками, розберемо в цій статті.
Насамперед різниця криється в методі впливу на шкіру. Обидві ці процедури мають свої переваги і протипоказання. А тому важливо заздалегідь розібратися, чим відрізняється пілінг від чищення обличчя, що використовується для глибокого очищення пор і яка методика дає найкращий результат.
Однаково корисними є і пілінг, і чистка обличчя, різниця між цими двома підходами полягає головним чином у впливі на шкірний покрив. Чистка передбачає видалення акне, висипань і комедонів під впливом ультразвуку. Також процедура може бути механічною або вакуумною.
Часто проводити її немає необхідності – 1 раз на півроку цілком достатньо, щоб побороти підвищене вироблення підшкірного жиру, чорні цятки або білі висипання, забруднення пор. У низці випадків допускається чистка і пілінг в одну процедуру. Однак якщо висипання болючі або є наслідком шкірного захворювання, апаратний вплив може сильно травмувати шкіру і погіршити ситуацію.
У більшості салонів проводять і чистку обличчя, і пілінг – відмінності між ними полягають ще й у тому, що друга процедура передбачає використання хімічних засобів. Головним чином на основі кислот. Вони проникають глибоко в клітини і тканини шкіри, забезпечуючи оновлення і відлущування.
Кислотний пілінг не тільки прибирає чорні цятки, гнійні висипання і постакне. Він також звужує пори і допомагає боротися, зокрема і з дрібними мімічними зморшками.
Комбіноване чищення обличчя і пілінг – це процедури, які ви цілком можете поєднувати, зокрема й в один день. Однак тут важливо отримати дозвіл фахівця. Занадто чутлива і суха шкіра може серйозно травмуватися під час поєднання хімічного пілінгу та апаратного чищення.
Поцікавтеся у косметолога, чи можна поєднувати пілінг і чистку у вашому випадку. Комбінування цих 2-х методик забезпечує глибше очищення, дає змогу прибрати зайвий підшкірний жир і неприємний блиск, що скупчився, бореться з пігментацією, акне і постакне, оновлює клітини і тканини, покращуючи рельєф і тон шкіри.
Також багатьох цікавить, що робити спочатку: пілінг чи чистку обличчя? Усі фахівці сходяться на думці – спочатку необхідно записатися на апаратне чищення пор. І тільки після цієї процедури на 1 або кілька сеансів пілінгу.
Чи треба робити чистку обличчя перед пілінгом в обов’язковому порядку? Тільки на запущених стадіях проблем зі шкірою. Якщо на обличчі спостерігається велика кількість висипань, акне, порушення тону.
Однозначно відповісти на запитання, що краще, пілінг чи чистка обличчя, неможливо. Незважаючи на те, що обидві процедури відповідають за очищення пор від забруднень, принцип їхнього впливу на шкіру абсолютно різний. Якщо чистка піклується безпосередньо про розщеплення самих забруднень, то пілінг відповідає ще й за відлущування, видалення відмерлих частинок і вирівнювання рельєфу і тону шкіри.
Яка саме процедура вам потрібна і що проводиться спочатку: чистка чи пілінг? Це питання до вашого косметолога або дерматолога. Рішення ухвалюють, виходячи з актуального стану і потреб шкіри. Є один нюанс: хімічні пілінги не рекомендують проводити в літній час через агресивний вплив ультрафіолету на шкірний покрив. А ось на апаратну чистку сезонних заборон і обмежень немає – її можна проводити і влітку, і взимку.
Пілінг виграє ще й тим, що його можна проводити в домашніх умовах. Бренд MyIDi пропонує низку доглядової косметики, що містить високу концентрацію кислот, які відповідають за глибоке очищення пор. Такі засоби мають більш делікатний склад порівняно з салонними:
Чи можна після чищення обличчя робити пілінг вдома? Так, але з урахуванням усіх рекомендацій косметолога. Більш делікатні пілінгові засоби можна наносити через кілька годин після чищення.
Врахуйте, що і чистка обличчя, і пілінг є стресовими для шкіри процедурами. А тому перший час після відвідування косметолога на обличчі можуть з’являтися почервоніння і лущення – відпадають відмерлі частинки шкіри, відбувається регенерація тканин. Можна помітно прискорити процес загоєння, підбираючи натуральну доглядову косметику від бренду MyIDi. У лінійці представлені зволожувальні сироватки та живильні креми, що насичують клітини корисними мікроелементами і забезпечують делікатний та ефективний догляд за чутливою після процедури шкірою.