fbpx

Акне на обличчі: що це таке, види, причини появи і як лікувати?

1 Червня 2023

Вугровий висип із великою кількістю висипань, що постійно з’являються на шкірі, називається акне, що це таке знають багато жінок і чоловіків. Захворювання проявляється переважно в підлітковому віці й може минати з часом. Однак є люди, які роками страждають від неприємних висипань – крім зовнішнього ефекту, вони також викликають больові відчуття, свербіж. У запущених стадіях вугри можуть призводити до серйозніших захворювань шкіри.

Давайте докладніше розглянемо таке захворювання, як акне: причини, симптоми, лікування. За грамотного підходу до вирішення проблеми можна прибрати вугровий висип і підтримувати здоровий, красивий вигляд шкіри обличчя.

Що таке акне на обличчі

Під час відвідування дерматолога можна почути діагноз акне – що це за хвороба? У побуті ми звикли називати її вугровим висипом або прищами. Перші симптоми акне відразу стають помітними – на шкірі з’являються багаторазові висипання. Згодом вони минають, залишаючи після себе глибокі рубці або потемніння шкіри – пост-акне.

Незважаючи на те, що вугри зникають, захворювання належить до хронічних. А отже – проблема повертається через деякий час. Вона може набирати інтенсивність, і з кожним разом на обличчі з’являтиметься все більша кількість висипань. Як проявляється акне? Зовні визначити його просто – на обличчі з’являються ущільнені ділянки, що підносяться над шкірним покривом. Примітно, що локалізація їх може бути різною – не тільки обличчя, а й область шиї, плечі, груди, спина тощо.

Спочатку захворювання може не завдавати особливого дискомфорту. Однак уже 2 стадія акне сильно впливає на самооцінку людини. Оскільки до наявних висипань додаються шрами, що залишилися після попередніх. Прибрати їх не так просто – у запущених випадках вдаються до лазерного шліфування.

Тому важливо розібратися в тому, який вигляд має акне, щоб своєчасно звернутися по допомогу профільного фахівця. Діагноз, лікування і профілактика мають бути продумані в кабінеті у дерматолога після ретельного огляду і, за необхідності, – проведення додаткових аналізів.

Від чого з’являється акне

Якими бувають причини появи акне? Їх кілька:

  • неправильний догляд за жирною шкірою, що призводить до неконтрольованої роботи сальних залоз;
  • гормональні збої;
  • захворювання внутрішніх органів – особливо ШКТ;
  • надмірний вплив ультрафіолету – важливо постійно використовувати захисні засоби з SPF від 20 від бренду MyIDi.

Перед тим, як вилікувати акне, варто розібратися з причиною – вона впливатиме на підбір засобів і препаратів.

Акне: види вугрового висипу на обличчі

Коли і як починається акне? Особливо проблема актуальна для людей у період пубертату. Гормональна перебудова в організмі позначається і на стані шкіри. З вугровим висипом стикаються понад 80% підлітків. При цьому вже до 20-25 років захворювання відступає, кількість запалень і висипань помітно скорочується. Однак близько 12% дорослого населення планети продовжують страждати від тієї чи іншої форми акне:

  • Комедони. Бувають відкритими та закритими. Це знайомі багатьом чорні або білі крапки.
  • Папули. Прищі яскраво-рожевого або червонуватого відтінку. Не викликають дискомфорту.
  • Пустули. Гнійні висипання – залишають після себе шрами.

Як зрозуміти, що у тебе акне? Якщо на обличчі постійно присутній будь-який з перерахованих вище типів висипань, варто звернутися до фахівця.

Стадії акне

Виділяють 4 стадії акне – як визначити, яка саме у вас? Найточніше це зробить фахівець. Однак уже за описом зовнішніх проявів можна розібратися: на якому етапі перебуває ваша шкіра. Після цього лікування буде підбиратися, виходячи з тяжкості захворювання.

Давайте докладніше розглянемо: як проявляються всі стадії захворювання?

  • Акне 1 ступеня. Поява одиничних висипань на різних ділянках шкіри.
  • Акне 2 ступені. Характеризується наявністю вугрового висипу з невеликою кількістю прищів. Крім папул, 2 ступінь акне проявляється і у вигляді пустул – гнійних висипань.
  • Акне 3 ступені. Важчий ступінь захворювання, на цьому етапі формуються кілька вузлів із пустул.
  • Акне 4 ступені. Останній ступінь, що проявляється не тільки висипаннями на шкірі, а й глибокими ушкодженнями клітин і тканин. Можуть з’являтися кісти. Вугрі спричиняють хворобливі відчуття і дискомфорт.

Як лікувати акне на обличчі

Тепер давайте розберемося, як лікувати акне? Існує кілька методів – усе залежить від тяжкості захворювання. Тактику лікування підбирає дерматолог, ґрунтуючись на стані шкіри, її типі, вашому віці тощо. 4 і 3 ступені акне лікують спеціальними косметологічними процедурами з використанням лазера та іншого профобладнання. А ось другу стадію або акне першого ступеня можна лікувати в домашніх умовах.

Головне завдання – підібрати правильний догляд. Шкірі потрібна постійна турбота, що складається з таких етапів:

  • Очищення. Має бути глибоким. Крім пінки для вмивання, підберіть пілінг, здатний видаляти омертвілі клітини та скупчення підшкірного жиру.
  • Зволоження. На пересушеній шкірі швидше з’являються висипання. Включіть у догляд крем на основі гіалуронової кислоти.
  • Живлення. Маски, креми, сироватки, що містять вітаміни та мінерали, які додатково працюють над усуненням проблеми та відновлюють шкіру.

Правильно підібрані засоби дають змогу стримувати акне, як лікувати хворобу шкіри доглядовою косметикою? Бренд MyIDi спеціалізується на виробництві космецевтики для лікування акне і пропонує делікатні та ефективні продукти, спрямовані на відновлення пошкоджених ділянок, глибоке очищення клітин і тканин, насичення їх корисними мікроелементами. Всі засоби протестовані та безпечні, підходять, зокрема, і для чутливої шкіри, схильної до висипань.

Якщо у вас проявилися ознаки акне, варто продумати й додаткову турботу про шкіру обличчя. Наприклад, перегляньте свій раціон і спосіб життя. Вони також впливають на появу акне, 1 стадія легко коригується зміною харчування. Відмовтеся від занадто жирної, копченої та солоної їжі. Віддавайте перевагу продуктам, що містять клітковину, пийте достатню кількість води. І не нехтуйте фізичною активністю.

Є й більш серйозний підхід до позбавлення від акне: чим лікувати важкі стадії хвороби? Дерматологи рекомендують гормональну терапію. Однак препарати підбираються і призначаються ендокринологом або терапевтом.

Чим доповнити лікування акне

Акне легкого ступеня найшвидше піддається лікуванню. Регулярного правильного догляду буде достатньо, щоб позбутися вугрової висипки. Важливо зробити використання доглядової косметики постійною рутиною – це дасть змогу уникнути рецидиву (повторного повернення прищів).

Водночас акне – це захворювання, що залишає після себе неприємні наслідки у вигляді шрамів на шкірі. Це можуть бути поглиблення, запалення, почервоніння або потемніння. Тому додатково потрібно продумати догляд за обличчям, спрямований на відновлення від наслідків вугрової висипки. Як і основне лікування, що впливає на причини акне, додатковий догляд підбирають у кабінеті в дерматолога. Лікар призначає засоби, що забезпечують глибоке очищення та живлення клітин і тканин. Необхідно:

  • запустити процес регенерації;
  • нормалізувати роботу сальних залоз;
  • забезпечити відлущування шкіри;
  • наситити її всіма необхідними мікроелементами.

Розібравшись, що таке акне і як правильно лікувати захворювання шкіри, ви зможете побороти вугровий висип. Головне – своєчасно звертатися до фахівця. А ще – обирати якісну доглядову косметику, в основі якої натуральні компоненти органічного походження. Космецевтика MyIDi – це дбайливий та ефективний підхід до лікування захворювань шкіри. В асортименті представлено низку продуктів для позбавлення від вугрів та їхніх наслідків.

Коментарі