Ми так багато уваги приділяємо шкірі обличчя, боротьбі з мімічними зморшками та висипаннями, що іноді забуваємо про наші руки. Але ж вони стикаються з безліччю агресивних чинників – брудні й запилені поверхні, ультрафіолет, морози й вітер, важка фізична робота тощо. Тож догляд за шкірою рук і нігтів – обов’язкова щоденна практика, яка запобігає ранньому старінню, втраті тонусу і пружності.
Є низка салонних процедур, що відновлюють шкіру в експрес-форматі. Однак їх буває недостатньо – важливо також розібратися, як доглядати за шкірою рук у домашніх умовах і які косметичні засоби обрати.
Шкіра на різних ділянках тіла відрізняється за своєю структурою. Так, наприклад, у ділянці рук ліпідний її бар’єр набагато нижчий, ніж, наприклад, на спині або плечах. А це означає, що будь-які шкідливі фактори впливають набагато сильніше. Якщо не проводити догляд за руками, шкіра починає швидше старіти, стає зморшкуватою, тьмяною і чутливою.
Не забуваємо і про те, що руки перебувають у постійному контакті не тільки з оточуючими (не завжди чистими і знезараженими) предметами, а й продуктами, побутовою хімією, тваринами тощо. Домашній догляд за руками дає змогу поповнити втрату вологи та вітамінів, повертає шкірі молодість, пружність і здоров’я, відновлює пошкоджені ділянки та захищає від шкідливих зовнішніх чинників.
Як правильно доглядати за руками та нігтями? Для початку необхідно спланувати всі процедури, розділивши їх на такі послідовні етапи:
Домашній догляд за руками та нігтями має проводитися на щоденній основі. Від цього залежатиме ефективність косметичних засобів. Адже навіть найкорисніші та натуральні креми не спрацюють, якщо робити помилки. Базові правила догляду за руками мають такий вигляд:
Здійснювати догляд за руками в домашніх умовах народними методами неефективно. Тим паче, що сьогодні є низка косметичних засобів, здатних краще впоратися з цим завданням. Головне – обирайте продукцію, в основі якої натуральні органічні компоненти. Космецевтика MyIDi – це поєднання косметології та фармацевтики з використанням безпечних інгредієнтів: вітамінів, жирних кислот, екстрактів та ефірних олій.
Догляд за руками та нігтями здійснюється низкою засобів:
Догляд за шкірою рук може змінюватися залежно від віку. Очевидно, що для зовсім молодої шкіри у віці 18-30 років достатньо базового зволоження. З цим чудово впораються денні або нічні креми. З віком наша шкіра зазнає низки змін – стає тоншою і втрачає вологу, колаген, поживні речовини. Правильний догляд за руками і нігтями має враховувати і цю особливість організму.
У цьому віці шкіра все ще зберігає молодість і пружність. Однак зовнішні чинники можуть набагато легше пошкодити її, ніж це було раніше. Тому базовий догляд для рук у домашніх умовах зі своїм завданням уже не справляється. Крім кремів, додайте в косметичку також маски для глибокого зволоження.
Раз на тиждень знімайте відмерлі клітини скрабом або пілінгом.
Як поліпшити стан шкіри рук, коли з’являються серйозні ознаки її старіння? У цьому віці слід особливо остерігатися сонячних променів – ультрафіолет призводить до фотостаріння шкіри і появи пігментних плям.
Основні правила догляду за шкірою рук у віці від 40 років такі: крім пілінгу і масок задійте парафінотерапію і, можливо, салонні процедури, наприклад обгортання.
Догляд за нігтями та руками в домашніх умовах після 50 років складається з тих самих прийомів. Різниця – в категорії кремів, вони повинні мати відповідне до віку маркування.
Додаткові рекомендації щодо догляду за шкірою рук – максимальний їхній захист від сонця, морозу і вітру, а також правильне харчування і здоровий спосіб життя.
Як доглядати за шкірою рук, крім описаних вище прикладів? Ви можете використовувати додаткові джерела корисних речовин, вітамінів і мінералів.
Поради з догляду за шкірою рук від фахівців включають масаж шкіри. Він покращує циркуляцію крові та обмін речовин у клітинах. Проводьте масаж з використанням зволожувального крему приблизно 2 рази на місяць.