fbpx

Комедони: причини виникнення і як їх позбутися

6 Січня 2023

Починаючи з підліткового віку, для багатьох жінок актуальна інформація про те, як боротися з комедонами. Це висипання, що утворюються через надмірну роботу сальних залоз і посилене вироблення підшкірного жиру. Він забиває пори, провокує запалення, а також появу так званих чорних цяток.

Нижче ми детально розібрали причини появи комедонів на обличчі, а також способи боротьби з ними, доступні кожному.

Як і чому утворюються комедони

Комедони – це висипання підшкірного типу, які можуть виникати скупченнями або у вигляді одиничних чорних і білих крапок. Найчастіше з ними стикаються власниці жирного та комбінованого типу шкіри. Однак збої в роботі сальних залоз актуальні й для сухого типу.

Залежно від того, від чого з’являються комедони на обличчі, виділяють дві категорії висипань:

  1. Відкритого типу. Найпоширеніший варіант у вигляді чорної вугрової висипки. Утворюється при змішуванні підшкірного жиру і зовнішніх забруднень (пилу, декоративної косметики).
  2. Закритого типу комедони, від чого з’являються такі висипання? Через скупчення залишків себума і відмерлих клітин. Мають вигляд вугрів білого кольору.

Чому з’являються комедони на обличчі: основні причини

Тепер давайте, розберемося, від чого з’являються комедони. Причинами виникнення вугрової висипки відкритого або закритого типу виступають низка чинників:

  1. Невідповідна доглядова косметика і загалом неправильний догляд за шкірою, що призводить до забивання пор. Це і недостатнє очищення, і навпаки – надмірне використання скрабів і пілінгів.
  2. Проблема в роботі шлунково-кишкового тракту – ще одна причина, від чого утворюються комедони. Сюди ж відносять і вживання фастфуду, жирної, копченої або сильно солоної їжі, алкогольних напоїв, кави та цукру.
  3. Гормональні збої. З цієї причини часто з комедонами стикаються жінки в період вагітності, а також люди будь-якої статі в підлітковому віці.

Як позбутися комедонів у домашніх умовах

Існує кілька методів того, як прибрати комедони з обличчя. Це може бути домашній або салонний догляд. Звичайно, далеко не всі підходи однаково ефективні – краще відмовитися від народних рецептів на користь якісної косметичної продукції.

Що НЕ допомагає прибрати комедони на обличчі:

  • солярій та інтенсивна засмага;
  • недостатнє очищення косметичних спонжів;
  • скраб із великими абразивними частинками;
  • підбір засобів, що не підходять вашому типу шкіри.

Як позбутися комедонів косметичною продукцією

Космецевтика MyIDi пропонує низку натуральних продуктів, здатних нейтралізувати комедони на обличчі: як позбутися вугрової висипки доглядовою косметикою? Головне – налагодити регулярний щоденний догляд за шкірою і підібрати продукцію, що підходить вашому типу. Адже до появи комедонів схильні як сухий, так і жирний або комбінований тип шкіри. В асортименті MyIDi є низка засобів, здатних боротися з чорними цятками:

Як боротися з комедонами на обличчі доглядовою косметикою? Косметологи та дерматологи радять:

  1. Не забувати про регулярне зволоження. Це стосується всіх типів шкіри, зокрема й жирної. Підбирайте доглядову косметику, що містить у складі гіалуронову кислоту або гліцерин.
  2. У разі загострення вугрової висипки відмовтеся або мінімізуйте декоративну косметику.
  3. Визначте причини виникнення комедонів, щоб підібрати правильний догляд.
  4. Незалежно від того, через що з’являються комедони у вашому випадку, не забувайте про глибоке очищення. Використовуйте міцелярну воду або гідрофільну олію, 1-2 рази на тиждень – скраби та пілінги.
  5. Не пропускайте етап тонізації шкіри: тонери й тоніки допомагають знизити вироблення підшкірного жиру.

Якщо ви шукаєте спосіб, як швидко позбутися комедонів, можливо, знадобиться салонна процедура. Косметологи пропонують низку послуг, які моментально видаляють неприємні вугри на шкірі. Це може бути механічна або ультразвукова чистка, глибинні або поверхневі пілінги, фототерапія.

У будь-якому разі для закріплення ефекту, і щоб позбутися комедонів назавжди, після відвідування салону потрібно щодня доглядати за шкірою, правильно підібравши косметичні засоби (не тільки доглядові, а й декоративні).

Як прибрати комедони: додаткові рекомендації

Як позбутися комедонів на обличчі крім використання правильної доглядової косметики? Є низка щоденних дій, виконуючи які можна помітно знизити ризик появи неприємних симптомів:

  1. Відвідайте дерматолога, якщо проблема турбує вас занадто довго. Важливо з’ясувати причини комедонів. Дерматолог збере анамнез і призначить необхідні аналізи. Можливо, основна проблема криється в збоях у гормональній системі або інших захворюваннях.
  2. Уникайте механічного впливу на комедони. Одним зі способів того, як прибрати комедони на обличчі, багато хто вважає видавлювання. Це велика помилка: сильний механічний вплив травмує шкіру, призводить до появи синюшних або червоних плям, провокує збільшення комедонів і може навіть сприяти занесенню інфекції.
  3. Не тільки на обличчі з’являються комедони, як позбутися їх у ділянці шиї, плечей або декольте? Можливо, ви носите щільний синтетичний одяг, що не дає змоги шкірі дихати і посилює роботу сальних залоз.
  4. Уникайте частого торкання шкіри, не тріть її зайвий раз, не доторкайтеся руками, особливо немитими.
  5. Налагодження режиму харчування також дає змогу побороти комедони, причина появи їх може ховатися і в захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту. Виключіть занадто жирну, солону, копчену їжу. Вживайте оптимальну кількість води, щоб нормалізувати роботу сальних залоз.
  6. Ще одна причина комедонів на обличчі – вибір неправильної декоративної косметики. Віддавайте перевагу натуральним органічним тональним кремам, пудрам. Вони не забиватимуть пори і не провокуватимуть появу вугрів.

Правильний підбір доглядової косметики – оптимальний метод, як швидко позбутися комедонів у домашніх умовах. Уникайте агресивних засобів з неякісним складом. Космецевтика MyIDi – це доглядова продукція для обличчя і тіла, в основі якої натуральні органічні компоненти: вітаміни, ефірні олії, екстракти корисних рослин, кислоти. Головне – підібрати догляд, орієнтуючись на ступінь вугрової висипки, тип шкіри і ваш вік.

Коментарі