Міцелярна вода або гідрофільна олія сьогодні є в арсеналі у багатьох представниць прекрасної статі. Обидва ці засоби використовуються на етапі очищення шкіри як початковий обов’язковий крок.
При цьому текстура, склад і додаткові властивості продуктів можуть помітно відрізнятися. Щось більше підходить для змивання пилу і, наприклад, сонцезахисних продуктів, щось – для видалення декоративної косметики. Давайте докладніше розберемося, що краще для вашої шкіри: міцелярка чи гідрофільна олія?
Обидва ці засоби використовуються для видалення основних забруднень шкіри, демакіяжу, частково – для зволоження. Перш ніж розбиратися, що краще задовольнить ваші потреби: гідрофільна олія чи міцелярна вода, потрібно ознайомитися з кожним видом продукту.
Міцелярна вода стала популярною досить давно. Вона випускається в рідкій консистенції, буває однофазною або двофазною, підходить для видалення макіяжу і комплексного очищення шкіри. Міцели, від яких засіб і отримав свою назву, утворюються від поверхнево-активної речовини. Вони нагадують порожні кульки, що збирають у себе бруд і видаляють його під час змивання.
Користуватися міцелярною водою просто: її наносять на ватний диск, протирають ним шкіру, а після – змивають засіб проточною водою кімнатної температури. Останній етап обов’язковий – не можна залишати продукт на шкірі, щоб не пошкодити ліпідний бар’єр.
Більш удосконаленим продуктом для вмивання є гідрофільна олія. Бренд MyIDi пропонує спеціальний засіб, що глибоко очищає шкіру обличчя, гідрофільну олію 4 в 1 на основі ефірних олій волоського горіха, сої, жожоба і макадамії. У цього продукту густіша, жирніша текстура. Уже з назви зрозуміло, що виготовляється засіб на основі ефірних олій з додаванням інших корисних інгредієнтів: гіалуронової кислоти, пробіотиків.
Масло впливає максимально ніжно, легко змивається і не залишає після себе неприємного відчуття стягнутості. Застосовують її без використання ватного диска: необхідно рівномірно розподілити засіб і трохи промасажувати шкіру обличчя. Завершальний етап – змивання олії водою кімнатної температури.
Отже, що краще: гідрофільна олія чи міцелярна вода, коли мова заходить про очищення шкіри? Усе залежить від того, що ви плануєте змивати. Міцелярна вода, наприклад, добре видаляє макіяж, але при цьому не завжди сильна при очищенні шкіри від пилу, глибоких забруднень, ороговілих клітин.
Крім того, деякі види декоративної косметики не піддаються дії міцелярки. У такому разі краще вибрати гідрофільну олію. Воно дає змогу одним дотиком спонжа до шкіри прибрати навіть “важку” декоративну косметику, сонцезахисні засоби, всі види забруднень.
Міцелярна вода – ідеальний варіант для видалення макіяжу з очей або губ. Гідрофільна олія може викликати неприємні відчуття. У той час як міцелярка добре видаляє туш, тіні, підводку і не пошкоджує очі. Більш того, міцелярна вода набагато простіше змивається.
Немає однієї універсальної відповіді на запитання, що краще: міцелярна вода чи гідрофільна олія? Усе залежить не тільки від того, який тип забруднення ви плануєте видаляти, а й від вашого типу шкіри. Власницям таких типів шкіри, як жирний і комбінований, рекомендують вибирати міцелярну воду. Усе тому, що гідрофільна олія може залишатися в порах – вона має жирнішу текстуру і призводить до появи некрасивого блиску та забитих пор.
А ось зневодненій, сухій і чутливій шкірі ніяк не обійтися саме без гідрофільної олії. Вона м’яка, делікатно видаляє навіть найсерйозніші забруднення, не викликає відчуття стягнутості на відміну від міцелярки. Утім і міцелярна вода може використовуватися для сухого типу шкіри, якщо містить у складі:
Як бачите, для комплексного догляду за шкірою краще мати обидва засоби: гідрофільна олія і міцелярна вода забезпечують глибоке, повноцінне очищення пор. Головне – підібрати продукт, що підходить саме до вашого типу й особливостей шкіри.