fbpx

Як користуватися тоніком для обличчя

25 Лютого 2024

Тонізація шкіри є важливим і обов’язковим етапом після очищення пор. Неважливо, що саме ви використовуєте для видалення скупчених забруднень: звичайне мило, пінку або ензимну пудру, під час вмивання порушується гідробаланс шкіри. Через це вона може стати більш чутливою, страждати від лущення і вугрів.

Що дає тонік для обличчя? Це доглядова косметика, визнана тонізувати клітини шкіри, нормалізувати гідробаланс і рН. А також завдяки наявності активних компонентів може заповнювати дефіцит у тканинах корисних речовин. Ба більше, тонік після вмивання дає змогу видалити ті залишки забруднення, з якими не впоралася доглядова косметика, використана раніше.

Давайте докладніше розглянемо, для чого потрібні тоніки для обличчя, які проблеми на шкірі вони можуть розв’язати, а також можливі рекомендації щодо нанесення засобу, щоб домогтися помітного результату.

Тонік для обличчя: що це таке

Тонік для обличчя – це продукт, що випускається найчастіше в рідкій формі і призначений для відновлення клітин і тканин, завершення видалення поту, пилу, пудри з обличчя тощо. Часто саме етап тонізації пропускають, тоді як щоденне застосування тоніка для обличчя відповідає за краще засвоєння поживних компонентів з інших доглядових засобів: сироваток, масок, кремів, олій. Тобто він буквально підсилює ефект решти доглядової косметики.

При цьому корисним є і сам тонік для обличчя, а навіщо він потрібен розглянемо далі.

Склад засобів збагачений корисними компонентами, що позитивно впливають на клітини і тканини. Так, наприклад, у бренда MyIDi в лінійці представлені тонізувальні продукти таких видів:

 1. Заспокійливий – ідеальне рішення для проблемного типу шкіри. Усуває висипання, почервоніння, купероз.
 2. Відновлювальний гідробаланс – за це відповідає підвищена концентрація гіалуронової кислоти.
 3. Ензимний – для глибокого очищення пор. Містить відразу 8 кислот, що відповідають за регенерацію клітин і відновлення шкірного покриву.
 4. З пробіотиками – для миттєвого зволоження, поліпшення кольору обличчя, стимуляції регенеративних процесів і відновлення гідроліпідного бар’єру.
 5. Енергія кислот з АНА, ВНА і РНА. Продукт спрямований на вирівнювання шкірного рельєфу, нормалізацію себорегуляції, поліпшення кольору обличчя. Кислоти тонізують, активно відлущують омертвілі клітини, знімають запалення, розчиняють сальні пробки, прискорюють процеси загоєння.

Що робить тонік для обличчя? Дивіться на опис продукту – він може вибілювати, очищати шкіру, боротися з акне і розацеа, стягнутістю тощо.

Навіщо потрібен тонік для обличчя

Для чого тонік для обличчя найчастіше використовують? Він допомагає насамперед відновити рівень рН. Під час умивання без використання тонізувальних засобів знижується захисна функція шкіри, змивається та сама плівка, що відповідає за захист від впливу агресивних зовнішніх факторів.

І тут у гру вступає тонік для обличчя, для чого він потрібен? Насамперед для відновлення рівня рН. Наносячи засіб на шкіру обличчя вранці або ввечері, ви зможете відзначити цілу низку корисних ефектів:

 • глибоке доочищення пор, зокрема й від чорних цяток;
 • заспокійливий вплив – інша доглядова продукція набагато швидше вбирається і проникає глибше в клітини і тканини;
 • тонізування;
 • позбавлення від сухості, лущення або неприємного блиску.

Як правильно користуватися тоніком для обличчя

Тепер давайте докладніше розглянемо, як використовувати тонік для обличчя? Всі основні рекомендації щодо застосування доглядової косметики перераховані на упаковці. Водночас є низка універсальних правил, актуальних для тонізувальних продуктів.

Коли треба використовувати тонік для обличчя

Коли використовується тонік для обличчя? Тонізування шкіри рекомендують здійснювати на щоденній основі. Одразу після використання очищувальних засобів, що знімають макіяж і видаляють основні забруднення з пор.

Коли використовувати тонік для обличчя і скільки разів на добу? В ідеалі і вранці, і перед сном. На початку дня він забезпечить тонізацію, зніме набряки або залишки підшкірного жиру, що утворився в нічний час. Ба більше, відновлення водного балансу тягне за собою вирівнювання рельєфу, видалення лущення і нерівностей. Це спрощує нанесення декоративної косметики – тональна основа рівно лягатиме на обличчя.

Навіщо тонік для обличчя наносити перед сном? Він видаляє з пор залишки забруднень і декоративної косметики, які не змогли змити ензимна пудра або пінка/гель для очищення шкіри.

Як наносити тонік на обличчя

Ми вже розібралися з тим, наскільки важливим є тонік для обличчя, а як користуватися ним, щоб домогтися максимального ефекту? Можна розподіляти його руками. Однак це не найкраще рішення. Хоча б тому, що в очищену і на ще чутливу шкіру можуть потрапляти бактерії, що залишилися на пальцях рук.

Чим наносити тонік на обличчя найкраще? Виділяють 3 основні прийоми:

 1. Використання ватного диска. Максимально гігієнічний принцип нанесення, для якого вам знадобиться вата або вже спресований диск на її основі. Як правильно наносити тонік на обличчя? Невелику кількість засобу нанесіть на ватний диск. Протирайте шкіру масажними рухами. На ваті залишаться залишки забруднень, після чого використаний диск можна викидати.
 2. Використання тканинної серветки. Ви можете застосовувати також багаторазові рушники або серветки з м’якою текстурою. Розподіліть невелику кількість тоніка на тканину або марлю і протріть обличчя. Багаторазові серветки обов’язково треба прати або хоча б промивати проточною водою щодня.
 3. Застосування тонізуючого засобу у формі спрею. За такого методу нанесення засіб гарантовано і рівномірно покриє всю шкіру. Ще однією перевагою є відсутність фізичного впливу на епідерміс, що унеможливлює механічні пошкодження.

Чи треба змивати тонік для обличчя

Багато засобів для догляду потребують видалення. Їх зазвичай змивають проточною водою або іншими косметичними продуктами. Чи потрібно змивати тонік для обличчя? У цьому немає необхідності. Навпаки – доглядовий засіб розроблено так, щоб створювати захисний бар’єр на шкірі. І, якщо міцелярну воду обов’язково видаляти, то тонізуючий засіб рекомендують залишати до повного його висихання.

Що наносити після тоніка для обличчя

Чи потрібно після тоніка наносити крем? Тонізуючий засіб не потребує змивання проточною водою. Щоб корисні складові могли проникнути в клітини, важливо дочекатися, поки продукт повністю вбереться. І так, після тоніка можна наносити сироватку, крем або інші доглядові продукти від бренду MyIDi.

Також багато покупців цікавляться, коли потрібно наносити тонік: після маски чи до? Однозначно тонізування шкіри слід здійснювати до етапів насичення клітин поживними та зволожувальними речовинами. Тож спочатку – тонік, а після – гідрогелеві, тканинні чи кремові маски.

Розібравшись, для чого потрібен тонік для обличчя і як ним користуватися, ви зможете забезпечити більш комплексний догляд, відновити баланс вологи в клітинах і підготувати шкіру до подальшого нанесення інших доглядових засобів. Головне – вибирати перевірену косметику з натуральним складом. Бренд MyIDi пропонує продукцію на основі органічних компонентів, ретельно розробляє доглядову косметику, щоб домогтися делікатного та ефективного впливу.

У функції тоніка для обличчя від бренду MyIDi входить не тільки нормалізація гідробалансу й очищення пор. Продукція також відновлює пошкоджені клітини, живить і насичує їх корисними мікроелементами, гарантує зміцнення зовнішнього шару, запобігаючи впливу агресивних чинників ззовні.

Коментарі