fbpx

Вітамін А (ретинол) для шкіри: все, що потрібно знати

1 Березня 2024

За останні кілька років А вітамін для обличчя став одним з найпопулярніших інгредієнтів доглядової косметики. Десятки проведених досліджень показують, що він здатний боротися з безліччю недосконалостей шкіри: починаючи від акне та інших типів висипань і закінчуючи пігментними плямами, глибокими або мімічними зморшками.

Найчастіше цей інгредієнт у косметиці підписаний як ретинол – це вітамін А, властивості якого для шкіри було відкрито на початку 40-х рр. XX століття. Важливою перевагою ретиноїдів є те, що вони належать до доказової медицини. Ретиноїди дійсно дають належний результат і мають наукове підтвердження своєї ефективності.

Давайте детальніше розберемо, для чого потрібен вітамін А в кремі для обличчя та інших типах доглядової косметики? Як правильно використовувати ретиноїди, щоб домогтися максимального ефекту й уникнути побічних дій?

Що робить вітамін А для шкіри

Багатьох покупців часто цікавить питання: ретинол – це який вітамін? Насправді все навпаки – вітамін А належить до категорії ретиноїдів. При цьому сам ретинол є найменш потужним за впливом. Його перевершують інші групи, наприклад, ретиноєва кислота, проте вона доступна виняткового рецептурно.

У чистому вигляді цей інгредієнт практично не використовується. Найчастіше в складі засобів можна зустріти ретинол ацетат для шкіри обличчя, ретинол пальмітат або ретинальдегід.

Сам вітамін А є важливим мікроелементом, необхідним для здоров’я всього організму. Він підтримує імунну систему, покращує метаболізм у клітинах і тканинах, позитивно впливає на стан шкіри та волосся. Не дивно, що в доглядовій косметиці він також показав свою ефективність, забезпечуючи низку дій: відновлювальну, підтягувальну, очищувальну.

Вітамін А в косметології також є потужним антиоксидантом, здатним захистити клітини і тканини від впливу зовнішніх факторів. Особливо помітний результат досягається, якщо доповнити вплив вітаміну А на шкіру вітаміном Е.

Чим корисний вітамін А для обличчя

Тепер давайте докладніше розберемо, що дає вітамін А і які переваги має ретинол пальмітат для шкіри:

 1. Прискорення обміну речовин у клітинах. Регулярне використання косметичного компонента призводить до відлущування відмерлих клітин і оновлення шкіри.
 2. Поліпшення тону обличчя. Це ідеальне рішення для боротьби з постакне, появою пігментних плям, нерівною текстурою епідермісу.
 3. Підвищення концентрації колагену. Вітамін А для шкіри стимулює вироблення речовини, що відповідає за пружність і молодість тканин.
 4. Боротьба з першими ознаками старіння. Багато хто рекомендує вітамін А від зморшок. Крім боротьби з ними, він також робить шар шкіри товщим. Це сприяє закріпленню колагену і зменшенню глибини зморшок надалі.
 5. Антизапальний інгредієнт. Науково доведено, що вітамін А в косметичних цілях може використовуватися для зняття запального процесу.
 6. Зниження вироблення підшкірного жиру, що особливо актуально для власниць жирного типу шкіри.
 7. Боротьба з акне. Особливо актуальний вітамін А для шкіри від прищів. Він прибирає чорні цятки, вугрі та інші типи висипань.

Кому показаний ретинол (вітамін А) для шкіри

Розібравшись, для чого вітамін А особливо корисний, давайте визначимо, кому цей інгредієнт показаний. Косметика з ретиноїдами буде актуальною, якщо у вас:

 • забиті або надто розширені пори на шкірі;
 • постійно виникають вугрі та висипання різного типу;
 • акне, пігментація, шрами, ознаки фотостаріння, розтяжки.

Якою буває косметика з вітаміном А

На що звертати увагу, обираючи доглядові засоби, що містять вітамін А:

 • для чого вам потрібна косметика з ретиноїдами;
 • у якому стані перебуває ваша шкіра;
 • які додаткові ефекти ви бажаєте отримати від продукції.

Сьогодні вітамін А проти зморшок, акне, пігментації та інших недосконалостей шкіри можна знайти в цілій низці доглядових засобів. Бренд MyIDi пропонує ефективну доглядову косметику для різних потреб організму:

 1. Антивікова сироватка для обличчя. Користь вітаміну А для шкіри тут підкріплена наявністю гіалуронової кислоти і пептидів. Компоненти підтягують шкіру, прибирають зморшки, провисання і в’ялість. Крім того, вони насичують клітини вологою і поживними мікроелементами.
 2. Антивіковий крем. Може бути денного або нічного впливу. Денний також містить високу концентрацію SPF. Тут вітамін А для сухої шкіри повністю розкриває свою силу. Крем не тільки бореться з віковими змінами, а й зволожує клітини.
 3. Філер під очі. Активізує захисні механізми шкіри, стимулює процеси метаболізму і регенерації на клітинному рівні. Продукт ефективно стимулює синтез колагену й еластану, роблячи шкіру еластичною і пружною.
 4. Омолоджувальна сироватка для обличчя. Містить підвищену концентрацію активних компонентів, серед яких вітамін А, але для чого корисний такий продукт? Сироватка підтягує шкіру, стимулює оновлення клітин, забезпечує глибоке живлення і зволоження.

Як застосовувати вітамін А для обличчя

Важливий фактор для досягнення потрібного ефекту під час використання такої речовини, як вітамін А для шкіри, розуміння, як застосовувати доглядову косметику. Тут важливо правильно доповнювати засоби залежно від їхнього складу. Наприклад, ретинол, якщо він виступає як активний компонент, не рекомендують поєднувати з AHA і BHA кислотами. Обидва ці компоненти досить сильні й потужні. Вони можуть викликати почервоніння і подразнення шкіри, призводити до появи слідів опіку.

Головною перевагою ретинол ацетату від зморшок є те, що компонент працює навіть у мінімальній концентрації. Вам не потрібно наносити велику кількість засобу, достатньо розподілити його максимально тонким шаром.

Коли краще наносити вітамін А від прищів? Рекомендують приступати до курсу догляду за шкірою з використанням ретиноїдів восени або взимку. Влітку активне відлущування в поєднанні з ультрафіолетом може призвести до пошкоджень шкіри.

Коли вітамін А для шкіри обличчя протипоказаний

Не дивно, що одним з найпопулярніших інгредієнтів косметики сьогодні став вітамін А – користь для шкіри від використання ретинолу очевидна і незаперечна. При цьому є низка ситуацій, коли ретинол пальмітат у косметиці протипоказаний:

 • Під час вагітності та в період грудного вигодовування дитини.
 • У разі появи злоякісних новоутворень.
 • У разі індивідуальної непереносимості засобів, що містять вітамін А в косметиці (алергічна реакція).
 • У разі появи відкритих ран або сильних запальних процесів на місці використання доглядової косметики.
 • Жінкам, які не досягли віку 25 років.

Крім цього, вітамін А проти акне не рекомендують власницям надчутливої шкіри. Вона схильна до появи подразнень і почервоніння від будь-яких агресивних доглядових продуктів, а ретинол (вітамін А) для обличчя належить саме до таких.

Якщо у вас немає ніяких протипоказань, ви сміливо можете використовувати вітамін А (ретинол) для шкіри обличчя, попередньо підібравши відповідну продукцію. Космецевтика MyIDi – це поєднання натуральних інгредієнтів, унікальних, ретельно опрацьованих формул і багатого складу.

Розібравшись, як вітамін А впливає на шкіру, ви зможете продумати грамотний догляд за обличчям і зібрати правильний набір засобів. Ми пропонуємо індивідуальний підхід і підбір доглядової косметики під ваш тип шкіри, її стан і потреби.

Коментарі