fbpx

Що таке міліуми і як їх позбутися (білі цятки)

20 Січня 2024

Висипання є однією з найпоширеніших проблем і дефектів на шкірі обличчя. З ними стикаються понад 80% людей. Причому багато хто має хронічне акне або вугровий висип, який не минає роками. Рідше трапляються так звані білі вугри або міліуми на підборідді, під очима тощо.

Прибрати такі дефекти не так просто, а за відсутності належного догляду висипань стає все більше. Будучи здебільшого естетичним дефектом, міліуми навколо очей не вважаються захворюванням. Однак впливають на внутрішнє самовідчуття і можуть знижувати самооцінку та впевненість у собі.

Давайте докладніше розберемося з тим, як можна міліуми прибрати в домашніх умовах, чому вони виникають і як профілактувати подібну проблему?

Що таке міліуми на обличчі

Міліуми – це поодинокі або часті висипання білого відтінку, що проявляються у людей будь-якої статі та віку. Вони не вважаються захворюванням – такі жировики можуть виникати і зникати самостійно без додаткових процедур. Особливо часто “просянка” (ще одна назва цієї проблеми) минає сама собою у малюків.

З віком позбутися білих цяток на обличчі стає все складніше. За своїм характером такі висипання є кістою. А отже, поєднують у собі білок і підшкірний жир. За структурою міліуми на очах доволі щільні, на відміну від, наприклад, гнійних висипань, що мають такий самий білий колір, проте рідку середину.

Крім зовнішнього дискомфорту, міліуми на шкірі обличчя можуть спричиняти низку незручностей. Особливо, якщо ви часто носите окуляри – білі висипання можуть чіплятися за оправу.

Міліуми: причини виникнення

Чому з’являються у дітей і дорослих міліуми на обличчі – причини висипань залежать від того, чи проявлялися такі білі точки на вашій шкірі раніше. Найбільш вивчені первинні міліуми – причини появи їх пов’язані насамперед із порушеннями роботи внутрішніх органів і систем:

 1. Збої в гормональній системі. Найчастіше, коли описують міліуми, причина появи їх – надлишок андрогенів і загалом порушення гормонального фону.
 2. Брак вітаміну А, що виконує захисну функцію для організму, зокрема і шкірного покриву. Унаслідок цього ущільнюється епідерміс і можуть виникати білі вугри або просянки.
 3. Порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту, а також незбалансоване харчування. Велика кількість у раціоні занадто жирної, копченої, солодкої їжі може сприяти тому, що на шкірі з’являються міліуми – як прибрати вдома просянку в такому разі? Додайте в меню побільше клітковини, овочів і фруктів. Контролюйте споживання фастфуду і випічки.
 4. Неправильний догляд за шкірою. Ще одна важлива причина, від чого з’являються міліуми на обличчі. Доглядова косметика, що не підходить вашому типу, або декоративні засоби з агресивним складом можуть сприяти появі просянки на повіках, під очима.

Чому з’являються міліуми вторинного типу? Якщо проблеми виникають навіть після проходження курсу лікування, найімовірніше, ключовим фактором є зниження імунітету. Якщо у вас різко з’явилися білі цятки на обличчі – причини найімовірніше криються в:

 • перенесеному нещодавно вірусному захворюванні, що знижує захисні функції організму;
 • недосипанні;
 • хронічному фоновому стресі;
 • малоактивному способі життя;
 • незбалансованому харчуванні;
 • травмі шкірного покриву.

Як прибрати міліуми в домашніх умовах

Давайте докладніше розглянемо, як прибрати міліуми вдома. Насамперед варто визначити причину появи проблеми. Якщо вона полягає в порушенні гормонального фону, необхідна консультація ендокринолога. Якщо в неправильному харчуванні – потрібно налагодити раціон.

Часто буває так, що неправильно підібраний догляд сприяє тому, що на обличчі з’являється міліум – як позбутися жировиків у такому разі? Спеціально підібраними для вашого типу шкіри доглядовими засобами. І важливо, щоб вони були абсолютно безпечними й делікатними, забезпечуючи при цьому ефективний вплив.

Такі висипання з’являються при порушенні роботи сальних залоз. Тому на жирній шкірі найчастіше виникають прояви просянки – як позбутися їх? Бренд MyIDi пропонує поетапний догляд за жирним типом шкіри. Він складається з:

 • щоденного очищення легким гідрофільним маслом і мусом для жирної шкіри;
 • використання тонера, що відновлює гідробаланс;
 • застосування зволожувальних кремів, що заповнюють дефіцит вологи в клітинах і тканинах;
 • використання додаткових засобів – раз на тиждень можна застосовувати маски або пілінги, що підвищують захисні властивості шкіри й очищають її на клітинному рівні.

Як позбутися міліумів, якщо домашні процедури не допомогли? У такому разі рекомендується звернення до косметолога і дерматолога. Як мінімум для первинного огляду та з’ясування причини проблеми. Надалі лікар визначить: на якій стадії перебувають міліуми, як прибрати їх найефективнішим методом. Це може бути заморожування рідким азотом, лазерна хірургія, використання ефективних хімічних пілінгів.

Як видавити міліум

Одне з найчастіших запитань людей, які зіткнулися з такою проблемою, як міліуми, – чи можна видавлювати жировики під очима? Робити це в жодному разі не рекомендують. Якщо навіть під час використання доглядової косметики та налагодження способу життя просянка не минає, краще звернутися по допомогу до фахівця.

Не видавлюйте висипання руками і тим більше голкою. Це призводить до низки небезпечних наслідків:

 • Поява рубців, що не гояться роками.
 • Зараження шкіри – навіть ретельно обробивши руки, можна занести бактерії під шкіру і тим самим запустити запальний процес, для лікування якого знадобляться антибіотики.

Коли міліуми під очима потребують консультації лікаря

Міліум на повіці може не викликати дискомфорту і больових відчуттів. Однак це не просто естетична проблема. У низці випадків необхідна консультація та допомога дерматолога:

 • Якщо просянка на обличчі стає хронічною, тобто з’являється навіть після лікування доглядовою косметикою.
 • Якщо ви хочете прибрати міліуми – видалення проводиться в кабінеті в косметолога або дерматолога, фахівці використовують засоби та обладнання для ефективного й безболісного виведення просянки на обличчі.

Міліуми: як позбутися просянки раз і назавжди

Щоб не довелося розбиратися, як прибрати міліуми, від чого вони з’являються і наскільки небезпечні, краще замислитися про профілактику проблеми. Запобігти появі жировиків або білих вугрів можна, якщо забезпечити регулярний і правильний догляд за шкірою обличчя:

 • Очищення пор з використанням ензимної пудри або гідрофільної олії від бренду MyIDi.
 • Глибоке очищення, зокрема й кислотними пілінгами від компанії MyIDi.
 • Використовуйте засоби з пробіотиками, що підвищують захисні функції шкіри.

Не зайвим буде також налагодження правильного способу життя, зниження рівня стресу, збалансоване харчування.

Понад 15% дорослих людей стикалися з такою проблемою, як міліум – як прибрати білі висипання і чи можна це зробити в домашніх умовах? У низці випадків достатньо правильної доглядової косметики. Шукайте безпечні, і водночас ефективні засоби з натуральним органічним складом. Космецевтика MyIDi – це поєднання натуральних компонентів і сучасних технологій для лікування і профілактики просянки під очима.

Як позбутися міліумів? Підберіть індивідуальний догляд і регулярно використовуйте косметику, що підвищує захисні функції вашої шкіри.

Коментарі