fbpx

Фотостаріння: що це, причина, профілактика

23 Березня 2024

Ультрафіолет чинить шкідливий руйнівний вплив на нашу шкіру. Він висушує вологу з клітин і тканин, призводить до появи запальних процесів, опіків, а також такого явища, як фотостаріння – це зовнішній прояв ранніх ознак старіння клітин і тканин обличчя. Тобто ви можете спостерігати появу зморшок навіть у юному віці.

Давайте докладніше розберемо все про таке явище, як фотостаріння: ознаки, причини, профілактика та лікування шкірного покриву.

Фотостаріння шкіри – що це

Насамперед варто розібратися, що таке фотостаріння шкіри обличчя. Під цим терміном мається на увазі поява головних ознак старіння, що виникають раніше терміну або швидко прогресують. У більш ніж 95% випадків неприємні ознаки спостерігаються під впливом ультрафіолету. Сонячні промені провокують дефіцит вологи в клітинах і тканинах. Це знижує вироблення колагену і призводить до появи обвисання і в’ялості тканини, а також виникнення мімічних зморшок.

Сам ефект зберігається і накопичується. Тобто за відсутності належного догляду та лікування всі зовнішні ознаки будуть тільки посилюватися. Особливо, якщо за родом діяльності ви змушені часто бувати під прямими сонячними променями.

Основні ознаки фотостаріння

Незалежно від віку, жінки можуть стикатися з таким явищем, як фотостаріння – що це за захворювання шкіри і як воно проявляється? Серед основних ознак і симптомів:

  1. Втрата тонусу тканини. З’являються в’ялість шкіри, провисання, знижується еластичність покриву.
  2. Поява зморшок. Найчастіше починається фотостаріння шкіри з мімічних зморшок, що з’являються в куточках очей і губ, а також просто під очима. У цих місцях шкіра максимально чутлива. Тому ультрафіолет для неї особливо небезпечний.
  3. Підвищена пігментація. Поява незначних або великих пігментних плям, а також загалом порушення рівного тону шкіри спостерігається через погіршення обміну речовин у клітинах.
  4. Ознаки куперозу. Поява почервоніння на різних ділянках шкіри обличчя.

Чому виникає фотостаріння шкіри обличчя

Ми вже говорили про те, що фотостаріння шкіри – це порушення, що виникає під час впливу на клітини і тканини ультрафіолету. Попри те, що сонячне проміння нам життєво важливе для підвищення імунітету і вироблення вітаміну Д, тут потрібно дотримуватися всіх актуальних правил і рекомендацій.

Надмірне перебування на сонці без належного захисту шкіри обличчя призводить до структурних порушень епідермісу та патологічних змін стану клітин і тканин. Насамперед причиною фотостаріння є втрата і подальший дефіцит вологи. Вона необхідна для підтримання еластичності шкіри, гладкого її рельєфу і тону.

Більше того, ультрафіолет активно стимулює вироблення в організмі пігменту під назвою меланін. За підвищених його концентрацій спостерігається поява нерівномірного тону шкіри, зокрема й пігментні плями.

Як запобігти фотостарінню шкіри та захистити її

Однією з найчастіших реакцій на контакт з ультрафіолетом є фотостаріння шкіри, лікування складається з доглядової косметики з делікатним, і водночас ефективним впливом. Бренд MyIDi пропонує низку продуктів, спрямованих на усунення зморшок і пігментації, а також профілактики такого явища, як фотостаріння, – лікування підбирають індивідуально, воно залежить від стану і потреб шкіри.

Догляд для шкіри в разі фотостаріння складається з:

  1. Відновлювальний крем для обличчя. Може бути денного або нічного впливу. Денний також містить SPF для захисту шкіри від ультрафіолету.
  2. Омолоджувальної сироватки. Бореться зі зморшками і містить підвищену концентрацію активних компонентів, що проникають у клітини і тканини шкіри. Відновлює дефіцит вологи.
  3. Філера під очі. Якщо фотостаріння торкнулося зони навколо очей, необхідно підібрати засоби, що розгладжують рельєф, надають ліфтинг-дію і зволоження.
  4. Вітамінних сироваток. Дія продуктів спрямована на глобальне омолодження шкіри, поліпшення її мікрорельєфу, усунення в’ялості, розгладження зморшок.

Комплексно підходьте до розв’язання такої проблеми, як фотостаріння шкіри, методи корекції недосконалостей та їхня профілактика залежать від вашого віку, типу шкіри обличчя та її стану.

Знаючи, що таке фотостаріння і з яких причин воно виникає, ви зможете своєчасно запобігти появі неприємних симптомів у вигляді в’ялості, мімічних або глибоких зморщок, пігментних плям, відчуття сухості та стягнутості. Усі продукти MyIDi вирізняються натуральним складом на основі органічних компонентів і розроблені за унікальними запатентованими формулами та технологіями. Також на регулярній основі необхідно використовувати засоби від бренду MyIDi з SPF від 25. Вони профілактують фотостаріння від сонця і загалом захищають шкіру від агресивного впливу ультрафіолету.

Коментарі