fbpx

Чому взимку сохне шкіра

7 Лютого 2024

З настанням перших похолодань багато хто стикається з відчуттями сухості та стягнутості. Якщо у вас регулярно лущиться шкіра взимку, що робити, щоб позбутися цієї проблеми? Важливо визначити причини. Виділяють кілька факторів, чому шкіра суха взимку. Визначивши, який стосується саме вас, ви зможете підібрати правильний догляд і забути про проблему.

Ми зібрали перелік усіх основних причин, а також підготували комплексне рішення, як боротися із сухістю шкіри взимку.

Як проявляється сухість шкіри обличчя взимку

Суха шкіра в зимовий період – нерідке явище незалежно від того, як часто ви виходите з дому. Проблема може мати зовнішній або внутрішній характер: виникати через порушення всередині організму або вплив агресивних зовнішніх чинників.

Проявляється сухість шкіри взимку такими симптомами:

 • відчуття стягнутості – шкіра сильно натягується, навіть якщо ви просто намагаєтеся посміхнутися;
 • зміна тону – обличчя набуває більш тьмяного кольору;
 • поява червоних плям – почервоніння найчастіше виникають на щоках і носі;
 • лущення і втрата м’якості шкіри обличчя.

Чому шкіра сохне і лущиться взимку: зовнішні чинники

Чому суха шкіра взимку досить поширене явище? Ми вже говорили, що причини можна поділити на 2 категорії: зовнішні та внутрішні. Насамперед давайте розберемося, як зовнішні чинники впливають на наш організм і призводять до всіх перерахованих вище симптомів:

 1. Похолодання. Взимку дуже суха шкіра обличчя насамперед через зниження температури повітря. Сильні морози, вітер, сніг, який б’є в обличчя, а також різкий контраст температур під час переходу з приміщення на вулицю призводять до втрати вологи в клітинах і тканинах. Особливо часто сухість обличчя взимку спостерігається у людей, які страждають від алергії на холод.
 2. Сухе повітря в приміщенні. Ще одна причина, чому взимку лущиться шкіра і з’являються відчуття стягнутості, сухості. Обігрівачі, відсутність провітрювання, постійна робота батареї висушують повітря в приміщенні. У такому разі суха шкіра обличчя взимку потребує зовнішнього зволоження. Для цього рекомендують купити спеціальні прилади – зволожувачі повітря.
 3. Постійний контакт з одягом. Якщо влітку ми носимо більш відкритий одяг, то в холодну пору року кутаємося в светри з високим коміром або шарфи. З’являється сухість обличчя взимку ще й через те, що замотані в одяг пори швидко запотівають, з них виводиться волога. Ба більше, тканина може пошкоджувати і подразнювати шкірний покрив, що робить його особливо чутливим.
 4. Вплив ультрафіолету. Ще одна причина, чому взимку шкіра стає сухою. Сонячні промені продовжують бути активними і в холодну погоду. Якщо ви часто виходите на вулицю або працюєте біля вікна, не забувайте про захист від ультрафіолету.

Чому сохне шкіра взимку: внутрішні причини

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як сухість шкіри взимку, причини можуть бути і внутрішніми. Зазвичай неприємні симптоми проявляються через:

 • Брак корисних вітамінів в організмі – сушиться шкіра обличчя взимку, якщо вам не вистачає вітамінів групи В, а також вітаміну С, А, жирних кислот, вітаміну D.
 • Незбалансоване харчування – у холодний період за відсутності ягід і великого розмаїття фруктів та овочів важливо продумати збалансований раціон. Шкіра взимку лущиться, якщо акцент у вашому меню зроблено на занадто жирній копченій їжі, великій кількості цукру, кофеїну – харчуйтеся правильно і обов’язково пийте якомога більше води.

Що робити, якщо взимку лущиться шкіра обличчя

Якщо у вас дуже сильно сохне шкіра взимку, необхідно заздалегідь підготуватися до холодного сезону і зібрати набір косметики для догляду, спрямованої на усунення лущення і поповнення дефіциту вологи і корисних мікроелементів у клітинах і тканинах. Бренд MyIDi пропонує низку продуктів, здатних запобігти лущенню шкіри обличчя взимку. Головне використовувати їх необхідно комплексно і поетапно:

 1. Мус для вмивання. Забезпечує глибоке очищення пор від підшкірного жиру, залишків декоративної косметики, пилу. Знімає, зокрема й ороговілі частинки, незалежно від причини лущення шкіри взимку.
 2. Тонери і тоніки для обличчя. Наступний етап після вмивання – необхідно заповнити гідробаланс. Відсутність вологи в клітинах і тканинах призводить до збільшення вираженості лущення.
 3. Сироватки для обличчя. Містять підвищену концентрацію активних компонентів, забезпечуючи глибоке живлення і зволоження пор. Особливо необхідні тим, у кого сохне шкіра обличчя взимку.
 4. Креми на основі гіалуронової кислоти. Суха шкіра на обличчі взимку потребує вологи. Крем усуває неприємні відчуття стягнутості, вирівнює рельєф, зміцнює захисний бар’єр шкірного покриву.

І не забувайте про захист від ультрафіолету. Ми вже говорили про те, що взимку сильно сохне шкіра через вплив прямих сонячних променів. Важливо щоразу під час виходу з дому наносити засоби від бренду MyIDi з високим показником СПФ. Для зимового періоду достатньо крему з SPF25.

Якщо у вас дуже сохне шкіра обличчя взимку, важливо правильно підібрати доглядову косметику, спрямовану на зволоження і відновлення тканин. Бренд MyIDi пропонує широкий асортимент косметичних засобів, що поєднують у собі найкращі методи косметології та фармацевтики. Це гарантує ефективний, і водночас делікатний вплив на шкіру. Доглядова косметика від бренду MyIDi має натуральний гіпоалергенний склад і допомагає прибрати і профілактувати лущення обличчя взимку. Підберіть відповідний комплекс продуктів, орієнтуючись на тип і стан шкірного покриву.

Коментарі