fbpx

Косметика з пробіотиками: чим вона корисна для шкіри?

3 Листопада 2023

Ви напевно знаєте про те, як пробіотики корисні для нашого організму. Однак найчастіше вони згадуються в контексті харчування. Ці компоненти позитивно впливають на роботу органів ШКТ і обмін речовин. Однак метаболізм проходить не тільки в кишечнику, а й у клітинах, тканинах шкіри. Тому пробіотики в косметології також заслуговують на вашу увагу.

Давайте докладніше розберемо: яку користь надають біфідобактерії для шкіри, в яких засобах їх застосовують і як підібрати косметику для догляду з пробіотиками і пребіотиками.

Навіщо потрібен пробіотик для шкіри обличчя

Пробіотики для обличчя – це ваші захисники, корисні бактерії, здатні протистояти впливу агресивних зовнішніх факторів. На нашій шкірі одночасно можуть перебувати хороші та погані мікроорганізми. І важливо зробити так, щоб “хороших” було значно більше.

Саме за таким принципом працюють пробіотики для лікування шкіри. Вони допомагають боротися з висипаннями, вугровим висипом, дерматологічними захворюваннями, чутливістю шкіри обличчя тощо.

Сьогодні пробіотики в косметиці особливо необхідні, оскільки на нашу шкіру впливає ціла низка шкідливих чинників:

  • забруднене навколишнє середовище;
  • ультрафіолет;
  • неправильне харчування;
  • хронічні стреси, проблеми зі сном;
  • неправильний вибір декоративної косметики;
  • сухе повітря в приміщеннях, сильні морози та спекотна погода за вікном.

З чим не можна поєднувати пробіотики в косметиці? Фахівці не рекомендують одночасно використовувати засоби на основі корисних бактерій і спиртів, антисептиків, кислот, ретинолу. Пробіотики і ретинол чинять сильний вплив на шкіру обличчя. Поєднуючи всі ці речовини в одному етапі догляду, можна спровокувати появу почервоніння, висипань тощо.

Пробіотики та пребіотики в косметиці: різниця

Нерідко зустрічається і пребіотик у косметиці. Однак не варто його плутати безпосередньо з біфідобактеріями. Якщо говорити коротко, то пробіотики – це мікроорганізми, здатні активно боротися з проблемами шкіри обличчя, захищати її від агресивного впливу зовнішніх чинників тощо. У той час як пребіотики для шкіри обличчя є живильним середовищем або, якщо говорити простіше, – їжею для цих бактерій. Вони створюють хороші умови для “роботи” пробіотиків, нормалізують мікробіом шкіри. Тому часто пребіотики для обличчя йдуть у комплексі з “хорошими бактеріями”.

Пребіотичний крем – це ще й засіб, що заспокоює шкіру обличчя, усуває неприємні симптоми, зокрема й подразнення на шкірі. Його можна використовувати окремо або в комплексі з пробіотичною косметикою.

Кому потрібна косметика з пробіотиками та пребіотиками

Бактерії lactobacillus ferment у косметиці актуальні всім людям незалежно від статі, віку та потреб шкіри. Однак до застосування таких засобів є особливі показання:

  1. Проблемна шкіра. Косметологи рекомендують використовувати живі бактерії від прищів. Ці компоненти борються зі шкідливими мікроорганізмами, перешкоджаючи зараженню, знижують кількість висипань. Які пробіотики для проблемної шкіри підходять краще? Ефективність показали Lactobacillus Acidophilus.
  2. Чутлива шкіра. Характеризується слабким захистом від агресивних чинників. Креми та сироватки з пробіотиками створюють додатковий захисний шар.
  3. Дерматологічні захворювання. У комплексі з іншими методами лікування косметику з пробіотиками рекомендують у разі розацеа, дерматитів тощо.

У яких засобах використовують пребіотики та пробіотики для шкіри

Біфідобактерії для шкіри обличчя використовуються в різних типах доглядової косметики. Бренд MyIDI пропонує лінійку засобів з корисними мікроорганізмами, здатними захистити шкіру обличчя, позбавити вас від неприємних симптомів і деяких дерматологічних захворювань:

  1. Сироватка 360° SOLUTION GO-BIOTICS LIPOSERUM. Містить пробіотики для поліпшення шкіри обличчя. Також засіб збагачений ефірними оліями та екстрактами корисних рослин для живлення, відновлення та захисту шкіри.
  2. Очищувальний гель – містить ефективні та найкращі пробіотики для шкіри. Видаляє накопичені забруднення, підтримуючи оптимальний гідробаланс. Пробіотики для очищення шкіри доповнюються екстрактом зеленого чаю і молочними протеїнами.
  3. Тонер для обличчя. Пробіотик для обличчя активізує захисні властивості шкіри. Засіб тонізує, відновлює водний баланс, заспокоює чутливу шкіру обличчя.

Ефективна пробіотична косметика: особливості вибору засобів

Сьогодні використовують різні пробіотики для шкіри обличчя, на їхній основі виробники пропонують десятки засобів. Щоб вибрати відповідний саме вам засіб, звертайте увагу на:

  1. Доведену користь. Усі бактерії в косметиці мають бути протестовані, безпечні та ефективні.
  2. Високу концентрацію корисних речовин. Щоб біфідобактерії в косметиці спрацювали, вони повинні міститися в правильній концентрації.
  3. Тип шкіри та вік. Додатково, крім вмісту бактерій, у засобах можуть бути компоненти, що сприяють нормалізації стану шкіри. Косметика з пребіотиками або пробіотиками має підходити для вашого типу шкіри: сухої/жирної/чутливої/комбінованої тощо.

Звичайно, звертайте увагу і на загальний склад продукції. Віддавайте перевагу засобам на натуральній основі. Космецевтика MyIDi – це гармонійне поєднання косметологічного та фармацевтичного підходу, доведені ефективні формули та величезний вибір засобів, що містять пробіотики для обличчя. Усі продукти бренду дерматологічно протестовані та безпечні, містять компоненти органічного походження і збагачені низкою корисних для вашої шкіри мікроелементів.

Коментарі